Stadion

Na atletickém stadionu se konal okresní přebor žáků 1. stupně ZŠ. V lehké atletice soutěžilo se ve čtyřech disciplínách:
skok daleký,
skok vysoký,
běh na 60m,
běh na 400m.

Petr počítal z tribuny osoby přítomné na ploše stadionu. U doskočiště se připravovalo na skok daleký 17 chlapců a 14 dívek. Ještě tam byli dva rozhodčí. Skoku do výšky se účastnilo celkem 24 žáků, chlapců bylo o dva více než dívek, a tři rozhodčí dohlíželi na průběh soutěže. Pro běh na 60m byli žáci rozděleni celkem do 7 rozběhů po 5 závodnících-4 rozběhy byli chlapci a zbytek byly dívky. Nastartu byl jeden startér a v cíly jeden časoměřič, 26 závodníků se připravovalo naběh 400 m.

a) Kolik osob celkem na stadionu Petr spočítal?
b) Kolik bylo soutěžících?
c) Kterých soutěžících bylo více ve skoku(vysokém i dalekém) nebo v běhu (na 60m i na 400m)? O kolik?

d)Petr zjistil, že na stadionu je stejný počet soutěžících dívek jako chlapců. Kolik chlapců běželo 400 m?