Kilo 2

Jeden kilogram jablek stojí 25 Kč. Vypočítej kolik zaplatíš za 700 g.

Výsledek

x =  17.5 Kc

Řešení:

Textové řešení x =







Napište nám komentář ke příkladu a řešení (například pokud je stále něco nejasné ...):

0 komentářů:
1st comment
Buďte první, kdo napíše komentář!
avatar




K vyřešení tohoto příkladu jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:

Chcete proměnit jednotku hmostnosti?

Další podobné příklady:

  1. Rámeček
    room_1 Za 5 rámečků na fotografie zaplatíš o 12 € více než za 3 rámečky. Kolik stojí jeden rámeček?
  2. V kuchyni
    stol_4 V kuchyni je 3x víc židlí než v dětském pokoji. V dětském pokoji je 2x méně židlí než v obývacím pokoji. V obývacím pokoji je 2x víc židlí než v zahradě, kde jsou 2 židle. Všechny židle byly stejně levné. Kolik stály všechny židle, jestliže jeden kus je 5
  3. Vagóny 2
    cargo_1 Za lokomotivou je zapojeno 25 stejných nákladních vagónů. Hmotnost lokomotivy a všech vagónů činí 1009000kg. Lokomotiva váží 84tun. Kolik kilogramů váží 1 nákladní vagon?
  4. Kilogramy
    vaha_7 Kolik je 3/5 ze 4/9 Kg?
  5. Ořechy
    oriesky 500g lískových ořechů stojí 150kč, 2kg vlašských ořechů stojí 280kč a 20dag burských ořechů stojí 32kč 1.kolik zaplatíme za 150g burských ořechů 2.kolik gramů vlašských ořechů stojí 42kč 3.kolik zaplatíme za 150g směsi kterou nám prodavač namíchá rovným
  6. Jedna tona
    tonava 1 paleta peletek stojí 5040 bez dph. 1paleta váží 1050kg. Kolik stojí 1t?
  7. Jízdenky
    50czk Jízdenka na autobus pro jednu cestu z Prahy do Paříže stojí 2180Kč. Zpáteční jízdenka stojí 3930Kč. Kolik korun ušetří čtyřčlenná rodina, která pojede do Paříže a zpět, když si zakoupí zpáteční jízdenky?
  8. JZD
    repka-olejna V zemědělském družstvu sklidili z 525 arů řepku, z nich získali 5,6 tun semen. Vypočítej hektarový výnos.
  9. Jahody 3
    jahoda_1 Maminka koupila 3 kg jahod. Chce je rozdělit na 8 dílů a dát zamrazit. Kolik kg musí navážit do jedné dávky?
  10. Sklo
    vaha-skla Kolik váží sklo vykladní skříně o rozměrech 3m x 2m hrubé 10mm jesliže hmotnost skla se počítá na základě jeho měrné objemové hmotnosti, která je 2600 kg/m3. Proto hmotnost jedné tabule skla o rozměru 1 x 1 m a tloušťce 1 mm je 2,6 kg
  11. Ryby
    tilapia_1 Prodejce prodává 5,7 kg tilapie za 73,50. Pokud si koupíte 2 1/7 kg tilapie, kolik to bude stát?
  12. Plocha
    squares Vypočítejte: ?
  13. Hektolitre
    lahev V obchodě měli 3hl vody. Kolik je to litrových láhví?
  14. Zájezd
    family_10 Cena jednodenního zájezdu pro dospělého je 185 Kč. Sleva pro dítě je 50 Kč. Kolik korun bude stát zájezd čtyřčlennou rodinu(rodiče a dvě děti)?
  15. Co je více?
    weight Co je více? Doplň znaménka rovnosti či nerovnosti: 12 000mg ? 0,12kg 12t ? 0,12kg 14kg ? 0,014t 423mg ? 0,423kg 12,3g ? 0,001 23kg 89g ? 89 000kg
  16. Salát 2
    salát Na salát je potřeba dvě desetiny kg mrkve, jedna desetina kg hrášku a tři desetiny kg rajčat. Vyjádři zlomkem, jakou hmotnost má zelenina, která se dá do salátu. Výsledek převeď na gramy.
  17. Guláš
    gulas Na přípravu guláše pro 10 dřevorubců potřebujeme: 2,5 kg brambor, 0,8 kg masa, 18 dkg mouky, 30 dkg cibule a 1 chléb. Jaké je potřebné množství surovin pro 50 účastníků dětského tábora, pokud dřevorubec sní 1,5-krát více než účastník tábora?