Nákladní auto

Jistou vzdálenost projde nákladní auto za 4 hodiny a 17 minut. Ak zvýší svou rychlost o 21 km/h, projde tuto vzdálenost za 2.4 hodiny.

Vypočítejte tuto vzdálenost.

Výsledek

s =  114.6 km

Řešení:

Textové řešení s =

Napište nám komentář ke příkladu a řešení (například pokud je stále něco nejasné ...):

0 komentářů:
1st comment
Buďte první, kdo napíše komentář!
avatar

Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici? Chcete proměnit jednotku délky?

Další podobné příklady:

1. Futbal 4
    futball_ball Ve fotbalovém zápase prohráli Italové s Němci o 3 góly. V zápase padlo celkem 5 gólů. Určete počet gólů Itálie a Německa.
  2. Rovnice
    fun3_3 Řešte rovnici a proveďte zkoušku: 2(4x + 3) - 2 = 6 - 5(1 - x)
  3. Španělsko vs USA
    balls_bw_1 Španělsko prohrálo s USA o 4 góly. V zápase padlo celkem 10 gólů, Kolik gólů dali Španělé a kolik USA?
  4. Rovnice 25
    eq222_13 Řešte rovnice: (3n-3) / 3= (9+2n) / 2 2x/4 - 3 = 1/2x + 1
  5. Letá 14
    children_9 Za 6 roků bude Jan dvakrat starší než byl před šěsti lety. Kolik je mu let?
  6. Rovnica
    rovnica Řešte rovnici: 5-y/3-6-4y/5=0
  7. Škola
    school_trip_2 Třetina žáku 8.A chce jít po ukončeni základní školy na střední školu, polovina žáků má zájem o učební obor. Zbylí 4 nejsou ještě rozhodnuti. Kolik žáků je v 8.A?
  8. Soustava rovníc
    vahy_eq Řešte tento lineární systém-sústavu (dvě lineární rovnice se dvěma neznámými): x+y =36 19x+22y=720
  9. Neznámé číslo
    nums Urči neznámé číslo, jehož 1/5 je o 40 větší než desetina tohoto čísla.
  10. Rovnice 11
    rovnice Rešte rovnici: ?
  11. Táboř 4
    children_10 Na táboře šla jednoho dne polovina chlapců na výlet, třetina se šla koupat a 17 chlapců mělo různé služby v táboře. Kolik chlapců bylo celkem na táboře? Kolik chlapců bylo na výletě a kolik se jich koupalo?
  12. Číslo
    numbers_33 Které číslo zvětšené o tři se rovná svému trojnásobku?
  13. Cesta do školy
    steps_3 Při cestě do školy jsem šel rovnoměrným krokem. V první polovině cesty jsem počítal každý druhý krok, ve druhé polovině každý třetí. Kolik kroků to mám do školy, když jsem napočítal dvojkroků o 250 více než trojkroků?
  14. Číselný had
    snakes-numeric Vytvoř z rovnice číselného hada a vyřeš: 2x - 5 = 7 4x+1/3 = 7 3(x-2)+4 = 7
  15. Ubytovna
    student Žáci byli ubytováni v 22 pokojích. Pokoje byly 4 a 6 lůžkové. Kolik bylo kterých pokojů, ked dětí bylo 106?
  16. Třetina
    krtek Třetina neznámého čísla je stejně velká jako pětinásobek rozdílu téhož neznámého čísla a čísla 28. Určete toto neznámé číslo.