Peníze + hmotnost - příklady a úlohy

Počet nalezených příkladů: 55

  • Teta koupila
    jablka Teta koupila 4 kg jablek . Kilo jablek stojí 15 Kč, kolik bude stát 4 kg?
  • Do cukrárny
    cukriky Do cukrárny chtějí nakoupit směs bonbónů, která je tvořená ovocnými bonbóny v ceně 170 Kč/kg a čokoládovými bonbóny v ceně 240 Kč/kg. Směsi má být 20 kg v ceně 212 Kč/kg. Kolik musí koupit ovocných a kolik čokoládových bonbónů?
  • Kolik 77
    jablka Kolik zaplatil Jakub za 3,5 kg jablek, jestliže 1 kg jablek stal 18 Kč
  • Kolik 76
    vaha Kolik korun stojí 1 kg rýže, jestliže sáček ryze o hmotnosti 0,5 kg stojí 13kc?
  • Denáre
    jablka Obchodník koupil jisté množství jablek a zaplatil 1 denár za každých 7 jablek. Následující den prodal všechny jablka po 1 denár za 5 kusů a vydělal tak 12 denárů. Kolik jablek původně koupil a kolik musel investovat do tohoto obchodu?
  • Na specializovaných
    cukriky Na specializovaných webových stránkách si chceš namíchat své vlastní musli. 200 g musli základu stojí 170 Kč. Do základů si chceš přidat cornflakes v čokoládě. 50g této přísady stojí 13 Kč. Kolik zaplatíš za 150g směsi, když hmotnost obou složek bude stej
  • Duo maso
    chicken V jednom kilogramu masa dvou barev je 650 g vepřového masa, zbytek tvoří kuřecí maso. Jeden kilogram vepřového masa je o 40 Kč dražší než kilogram kuřecího masa. Kolik korun může stát jeden kilogram kuřecího masa aby cena jednoho kilogramu masa dvou barev
  • Prodavačka
    bonbons Prodavačka namíchala do kornoutu dva druhy bonbonů. Půl kila ovocných po 90 Kč za kilogram a 400g oříškových po 117 Kč za kilogram. Kolik korun bude stát 1 kg této směsi?
  • Ryba bangus
    fish Prodejce ryb prodává 6/7 kilogramů bangusu za 71,8 euro. Pokud si koupíte 9 3/7 kila bangusu, kolik to bude stát?
  • Svetr 3
    sveter Na upletení svetru spotřebovala paní Černá 1,2 kg vlny. Klubko o hmotnosti 100 gramů prodávali za 39 Kč. Kolik peněz ušetří, když si svetr uplete sama, než když by ho koupila za 720,- Kč?
  • 5 kg
    banan 5 kg banánů a tři kilogramy manga stojí 146 Kč, dva kilogramy banánů a 5 kg manga stojí 142 Kč. Kolik stojí kilogram banánů a kolik manga?
  • Čtyřkilová
    chicken Čtyřkilová krůta je o 70 kč dražší než krůta tříkilová. Kolik stojí krůta o hmotnosti 2,5kg?
  • Čaje
    tea Ze dvou druhů čaje byla vytvořena směs o hmotnosti 10 kg. Cena čaje a byla 160 kč/kg a čaje b 170 kč/kg. Cena směsi je 166 kč/kg. Kolik kilogramů každého druhu čaje bylo třeba smíchat?
  • Peníze 8
    mince Peníze se razí z nejtvrdšího bronzu, který obsahuje měď a cín v poměru 41:9. Kolik mědi a cínu je ve 2kg bronzových peněz?
  • Na městském
    vaha Na městském tržišti se uskutečnil prodej jablek za smluvní ceny. Vypočtěte, jaká byla průměrná cena 1 kg prodaných jablek: Stánek, Prodej kg, Cena Kč/kg 1 325 6,20 2 194 7,00 3 258 6,50 4 870 5,90 5 275 6,40
  • Bonbony 16
    bonbons Sáček červených bonbónů o hmotnosti 200 g se prodává za 18 Kč, stejné množství modrých bonbónů za 12 Kč. Vytvořte směs bonbónů v ceně 8 Kč za 100 g.
  • Prací prášek
    vahy2 10 kilové balení pracího prášku je o M eur dražší než 5 kilové balení téhož prášku. 5 kilové balení stojí P eur. Pět kilové balení se nevyplatí, protože je dražší než poloviční cena toho 10 kilového. O kolik procent je 1 kg 10 kilového balení levnější než
  • Ovocný 2
    banan Ovocný salát je připraven z pomerančů a banánů. Jeden kilogram pomerančů stojí po 30 Kč a jeden kilogram banánů 18 Kč. Kolik kilogramů banánů je třeba přidat k půl kilogramu pomerančů, aby vznikl ovocný salát v ceně 21 Kč za 1kg?
  • Natřít kůlnu
    painter Pan Novák se chystá natřít kůlnu, která je vysoká 2,2m, široká 3m, a dlouhá 4,5m. Na jedné straně je okno o rozměrech 1*1,2m, . Na jedno natření se spotřebuje 1kg barvy na m2. Jednokilogramové plechovky stojí 80kč, cenově výhodnější dvoukilogramové stojí
  • Směs ořechů
    vahy2 Směs ořechů má být připravena z mandlí, arašídů a kešu ořechů poměru 1:2:3 (v tomto pořadí). Cena mandlí je 150 Kč/kg, cena arašídů je 140 Kč/kg a cena kešu ořechů je 180 Kč/kg. Cena směsi se stanovuje podle poměru, v jakém se ořechy míchají. Jaká bude ce

Máš zajímavý příklad nebo úlohu, který nevíš vypočítat? Vlož úlohu a my Ti ju zkusíme vypočítat.



Na tuto e mailovou adresu Vám odpovíme řešení; řešené příklady přibývají i zde. Pokud ji uvedete, uveďte ji bezchybně a zkontrolujte si zda nemáte plný mailbox.



Peníze - příklady. Hmotnost - příklady.