Slávik

Slávik spieval bez 5 sekúnd 5 hodín a 5 minút. Koľko sekúnd chýbalo, aby spieval 10 hodín?

Výsledok

x =  17705 s

Riešenie:

Textové riešenie x =

Napíšte nám komentár ku príkladu a riešeniu (napríklad ak je stále niečo nejasné...):

1. Paraolympiáda
    Clock0400_5 Milan súťažil na paraolympiáde. Skončil ako víťaz s časom 4 minúty 37 sekúntd. Súťažiaci na druhom mieste bol o 53 sekúnd pomalší. Aký čas dosiahol súťažiaci na druhom mieste?
  2. Hodiny 13
    clock-night-schr_2 Vyučovacia hodina trvá 45 minút. Za týždeň maju študenti 18 vyučovacích hodín. Koľko je to skutočných hodín?
  3. Hodiny
    1clock 5 dní je koľko hodín?
  4. Hodiny
    watch_1 Koľko hodín má 9 dní?
  5. Banka 4
    clocks_8 Banka ma otvaracie hodiny od 7:30 do 16:30. Kolko hodin je banka otvorena?
  6. Veronika
    hodiny_1 Veronika si robila úlohy do školy presne hodinu. Jednu tretinu času sa venovala matematike, tri štvrtiny zvyšného času zemepisu. Koľko minút sa venovala ostatnym predmetom?
  7. Predstavenie
    divadlo Divadelné predstavenie začalo o 15:50 hod. a skončilo 18:50 hod. Koľko minút trvalo?
  8. Letné prázdniny
    leto_prazdniny Letné prázdniny sa začínajú o polnoci 30.júna. Vypočítaj koľko dní ostáva do začiatku letných prázdnin. Vypočítaj koľko je to minút od chvíle keď si prečítala tento text.
  9. Pieseň
    pisen V poslednom bloku dlhom 20 minút bolo prehratých 6 piesní. Dve boli rovnako dlhé, a to každá 2 min. 49 s. Ďalšie dve boli o 52 s dlhšie než predchádzajúce. Predposledná pieseň trvala len 180 s. Ako dlho trvala posledná pieseň? Posledná pesnička trvala