Máte lineárnu rovnicu alebo sústavu rovníc a hľadáte jej riešenie? Alebo máte kvadratickú rovnicu? Máte sústavu rovníc a hľadáte kalkulačku sústavy lineárnych rovníc?

Rodina-01_1 Keď som mal 11 rokov, otec mal 35 rokov. Dnes má môj otec 3× viac rokov než ja. Koľko má rokov?
  2. Vlčkovi - deti
    4kids Vlčkovi majú 4 deti. Ondrej je o 3 roky starší ako Matej a Kubo o 5 rokov starší ako najmladšia Jana. Vieme, že je im dokopy 30 rokov a pred 3 rokmi im bolo dokopy 19 rokov. Určite, ako sú deti staré.
  3. Letná brigáda
    bulb2_1 Traja študenti sa zúčastnili brigády. Dohromady zarobili 1780, -. Petr dostal o tretinu menej ako Honza a Pavol dostal o 100 korún viac ako Peter. Koľko dostal každý z nich?
  4. Cesta do školy
    steps_3 Pri ceste do školy som šiel rovnomerným krokom. V prvej polovici cesty som počítal každý druhý krok, v druhej polovici každý tretí. Koľko krokov to mám do školy, keď som napočítal dvojkrokov o 250 viac ako trojkrokov?
  5. Tri školy
    bulb2_2 Tri školy navštevuje 678 žiakov. Do prvej chodí o 21 žiakov viac a do tretej o 108 žiakov menej ako do druhej školy. Koľko žiakov navštevuje jednotlivé školy?
  6. Žiaci 7
    reading_1 V triede je 21 žiakov pričom chlapcov je 2 - krát viac ako dievčat. Koľko chlapcov a koľko dievčat je v triede ?
  7. Trieda
    trieda_1 V triede je o osemdesiat dievčat viac ako chlapcov. Chlapcov je 40 percent a dievčat je 60 percent. Kolko je chlapcov a kolko dievčat?
  8. Na pomer
    662536762_868 Do školy chodí 792 deti, pomer chlapcov a dievčat je 4:5. O koľko viac chodí do školy dievčat?
  9. Dalibor a Adam
    ball_f Dalibor a Adam strelili spolu v sezóne 97 gólov. Adam strelil o 9 gólov viacej ako Dalibor. Kolko gólov strelil každý z nich.
  10. Černice
    cernice Daniel, Jolana a Stano nazbierali spolu 34 černíc. Daniel nazbieral o 8 černíc viacej ako Jolana, Jolana o 4 černice viacej ako Stano. Určte počet nazbieraných černíc u jednotlivcov.
  11. Viju
    rabbits Viju má 40 kurčiat a králikov. Ak je všetkých nôh 90, koľko králikov je s Viju?
  12. Jedáleň
    table V jedálni je 11 stolov (šesťmiestne a osemmiestne). Celkom je v jedálni 78 miest. Koľko je šesťmiestnych a koľko je osemmiestnych stolov?
  13. Závet
    map_4 V závetu rozdelil otec rodinné pozemky tak, že starší syn dostal trikrát väčšiu časť ako mladší syn. Neskôr však dal starší syn 2,5 ha pola mladšiemu a mali obaja rovnako. Určite plochu (výmeru) rodinných pozemkov.
  14. Zápas
    lopta_4 Belgicko hralo zápas s Talianskom a Belgicko vyhralo o 2 góly. V zápase padlo celkovo 6 gólov. Určte počet strelených gólov u Belgicka a u Talianska.
  15. Dve čísla
    tri_cisla_1 Súčet dvoch čísel je 75. Nájdite tieto čísla. Tri štvrtiny prvého z nich je jedna sedmina druhého.
  16. Dve čísla
    fun3_4 Myslím si dve čísla. Ich súčet je 36 a ich rozdiel je 14. Ktoré sú to čísla ?
  17. Sčítance 7
    eq2_7 Vypocitaj väčšieho z dvoch scitancou ak vieš, že menší sčítanie je tretinou väčšieho a ich súčet je 48