Vyskúšajte si prevody jednotiek uhlov uhlové stupne, minúty, sekundy, radiány.

clocks2 Za koľko minút prejde hodinová ručička priamy uhol a pravý uhol.
    UholZSobr2 Aký tupý uhol zvierajú ručičky hodín o 17:00?
  3. Uhly 1
    angles Je pravda že susedné uhly nemajú spoločné rameno?
  4. Gepard, orol a delfín
    gepard_1 Gepard ubehne 150 m za 5 sekúnd, orol dosahuje rýchlosť až 230 km/h, delfín upláva za minútu až 1,2 km. Ktoré zviera je najrýchlejšie a ktoré najpomalšie? Výsledky uveď v metroch za sekundu (m/s).
  5. Dve autá 2
    2cars Dve autá, ktoré vyšli z dvoch miest vzdialených 87 km súčasne opačnými smermi, išli rýchlosťami 81 km/h a 75 km/h. Aká bola medzi nimi vzdialenosť po 2 hodinách 50 minútach jazdy.
  6. Nádrž
    24-022W_L Koľko minút trvá, než sa naplní nádrž na 25 m kubických vody, ak priteká 150hl za hodinu?
  7. Automobil
    Auticka_1 Automobil išiel rýchlosťou 112,5km/hod. Určte, akú vzdialenosť by prešiel za 144 minút, keby šiel stále rovnakým tempom.
  8. Jazdec
    jazdec Jazdec prešiel trať dlhú 13 km za 26 minút, aká bola jeho priemerná rýchlosť?
  9. Cesta
    Auticka_2 Michal išiel z domu autom rýchlosťou 98 km/hod. Do ciela prišiel za 270 minút. Určte vzdialenosť medzi oboma miestami.
  10. Vlak
    trains_7 Rovnobežne s železničnou traťou vedie cesta. Po trati ide rýchlosťou 36 km/h nákladný vlak. V opačnom smere premáva motocyklista rýchlosťou 90 km/h. Okolo vlaku prejde za 3 sekundy. Aký dlhý je vlak?
  11. Hrom a blesk
    lightning Z oblohy sa zablyslo a za 4,5 sekundy sa ozval rachot hromu. Svetlo sa šíri rýchlosťou 300 000 kilometrov za sekundu, takže môžeme počítať s tým, že záblesk vidíme okamžite, bez oneskorenia. Ovšem rýchlosť zvuku je oveľa menšia, vo vzduchu je približne jed
  12. Jeden a pol sliepky
    chicken_1 Jeden a pol sliepky, znesie jedno a pol vajca za jeden a pol dňa. Koľko znesie vajec 6 sliepok za 6 dní?
  13. Rýchlosť zvuku
    sotka_t100 Priemerná rýchlosť zvuku je 330 metrov za sekundu. Odhadni za ako dlho budeme počuť zvon kostola vzdialeného 1 km. Vypočítajte z akej vzdialenosti by bol zvuk počuť za 10 sekúnd.
  14. Rodinka 8
    family_19 Otec má 38 rokov, dcéra 12, syn 14. 0 koľko rokov bude mať otec toľko rokov ako jeho deti spolu?
  15. Zuzka
    children2_3 Zuzkin vek bude o 12 rokov štyrikrát väčší, ako bol pred dvanástimi rokmi. Koľko rokov má Zuzka teraz?
  16. Rukavice 3
    rukavice_2 V zásuvke je 5 párov zelených a 6 párov modrých rukavíc uložených šiestackym spôsobom ( bez ladu a skladu). Koľko rukavíc musíš naslepo vybrať, aby bol vonku určite pár rovnakej farby?
  17. Coulomby 2
    coulomb_1 Vypočítaj aký veľký elektrický prúd prechádza obvodom, ak za 30 sekund prejde prierezom vodiča elektrický náboj veľkosti 3 C.