Autobilista

Autobilista je v meste A a v určenú hodinu a má byť v meste B. Ak pôjde priemernou rýchlosťou 50km/h dorazí do mesta B o 30 minút neskôr. Keby však išiel priemernou rýchlosťou 70km/h prišiel by tam o pol hodiny skôr. Určte vzdialenosť medzi mestami A a B a rýchlosť, ktorou by automobilista musel ísť, aby do mesta dorazil presne v stanovenú hodinu.

t = 3

Vypočítané naším kalkulátorom sústavy lineárnych rovníc.

Textové riešenie v =

Napíšte nám komentár ku príkladu a riešeniu (napríklad ak je stále niečo nejasné...):

Zobrazujem 0 komentárov:
1st comment
Buďte prvý, kto napíše komentár!
avatar

Chcete premeniť jednotku dĺžky? Máte sústavu rovníc a hľadáte kalkulačku sústavy lineárnych rovníc?

Ďaľšie podobné príklady:

1. Dve letiská
    aircraft-02_3 Medzi dvoma letiskami vzdialenými 690 km lietajú pravidelné stroje. Z prvého letiska štartuje lietadlo o 6:30 hod priemernou rýchlosťou o 60 km/h väčšou než lietadlo štartujúce o 7.00 hod z druhého letiska. Lietadlá sa stretávajú vždy o 9.00 hod. V akej vz
  2. Zápas
    lopta_4 Belgicko hralo zápas s Talianskom a Belgicko vyhralo o 2 góly. V zápase padlo celkovo 6 gólov. Určte počet strelených gólov u Belgicka a u Talianska.
  3. Pohybovka3
    cars_3 Vzdialenosť medzi P a T je 89 km. Z T vyrazilo o 8. hodine nákladné auto rýchlosťou 28 km/h a o 8.hod 45 minút vyrazilo oproti nemu z P osobné auto rýchlosťou 52 km/h. Kedy a v akej vzdialenosti sa stretnú?
  4. Hodinky
    machines Prvý stroj vyrobil za a hodín k kusov hodiniek. Výkonnejší stroj vyrobil za rovnaký čas o 32 kusov hodiniek viac. Koľko kusov hodiniek by vyrobili obidva stroje dohromady za 3 hodiny?
  5. Zlodej 2
    cyclist_19 Zlodej ukradol Petrovi bicykel a ušiel na ňom po ceste rýchlosťou 25 km/h. Za pol minúty to zbadal Petrov starší brat a na druhom bicykli zlodeja dostihol za 5 minút. Akou rýchlosťou musel ísť Petrov brat?
  6. Dve čísla
    tri_cisla_1 Súčet dvoch čísel je 75. Nájdite tieto čísla. Tri štvrtiny prvého z nich je jedna sedmina druhého.
  7. Viju
    rabbits Viju má 40 kurčiat a králikov. Ak je všetkých nôh 90, koľko králikov je s Viju?
  8. Kúpalisko - prázdniny
    pool_4 Detský lístok na kúpalisku stojí x €, pre dospelého je o 2 € drahší. Na kúpalisku bolo m detí a trikrát menej dospelých. Koľko eur vybral pokladník za vstupné na kúpalisku?
  9. Letná brigáda
    bulb2_1 Traja študenti sa zúčastnili brigády. Dohromady zarobili 1780, -. Petr dostal o tretinu menej ako Honza a Pavol dostal o 100 korún viac ako Peter. Koľko dostal každý z nich?
  10. Čísla
    59_number Väčšie z dvoch čísel je o deväť viac ako štvornásobok menšieho čísla. Súčet dvoch čísel je päťdesiatdeväť. Nájdite tieto dve čísla.
  11. Dalibor a Adam
    ball_f Dalibor a Adam strelili spolu v sezóne 97 gólov. Adam strelil o 9 gólov viacej ako Dalibor. Kolko gólov strelil každý z nich.
  12. Makrela
    makrela Makrela stojí m eur. Ak si kúpiš makrelu a 20 sardiniek, zaplatíš dvojnásobok. Koľko zaplatíš za: a) makrelu a 40 sardiniek b) tri makrely a 80 sardiniek
  13. Divadelné predstavenie
    divadlo_1 Divadelného predstavenia sa zúčastnilo 480 divákov. Žien bolo v hľadisku o 40 viac nez mužov a deti o 60 menej ako bola polovica dospelých divákov. Koľko žien, mužov a detí sa zúčastnilo divadelného predstavenia?
  14. Sčítance 7
    eq2_7 Vypocitaj väčšieho z dvoch scitancou ak vieš, že menší sčítanie je tretinou väčšieho a ich súčet je 48