Laco v Amsterdame

Laca za odmenu išiel na konferenciu do Amsterdamu. Koferencia firmu stála € 2460.

Vypočítajte koľko kníh si mohol namiesto účasti na konferencií kúpiť v cene 36 a 42 eur, ak nechce si doma zapratať knižnicu a môže si kúpiť len 63 kníh?

y = 32

Vypočítané naším kalkulátorom sústavy lineárnych rovníc.

Napíšte nám komentár ku príkladu a riešeniu (napríklad ak je stále niečo nejasné...):

Zobrazujem 0 komentárov:
1st comment
Buďte prvý, kto napíše komentár!
avatar

Na vyriešenie tohto príkladu sú potrebné tieto znalosti z matematiky:

Máte lineárnu rovnicu alebo sústavu rovníc a hľadáte jej riešenie? Alebo máte kvadratickú rovnicu? Máte sústavu rovníc a hľadáte kalkulačku sústavy lineárnych rovníc?

Ďaľšie podobné príklady:

1. Stromčeky
    jablone Pozdĺž cesty bolo vysadených 250 stromčekov dvojakého druhu. Čerešní po 60 Sk za kus a jabloní po 50 Sk za kus. Celá výsadba stála 12800 Sk. Koľko bolo sadeníc čerešní a koľko jabloní?
  2. Tri dni
    skolske-zosity_1 Počas troch dní predali v papiernictve 1490 zošitov. Prvý deň predali o 60 zošitov viac ako tretí deň. Druhý deň predali o 190 zošitov menej ako tretí deň. Koľko zošitov predali počas jednotlivých dní?
  3. Jedáleň
    table V jedálni je 11 stolov (šesťmiestne a osemmiestne). Celkom je v jedálni 78 miest. Koľko je šesťmiestnych a koľko je osemmiestnych stolov?
  4. Roztoky
    bilde Koľko 60% roztoku a koľko 35% roztoku je potrebné ku 100 l 40% roztoku?
  5. V záhrade
    flowers2_4 V záhrade kvitne o 20 tulipánov viac ako narcisov . Koľko kvitne v záhrade tulipánov, keď spolu je tam 70 kvetov.
  6. Dalibor a Adam
    ball_f Dalibor a Adam strelili spolu v sezóne 97 gólov. Adam strelil o 9 gólov viacej ako Dalibor. Kolko gólov strelil každý z nich.
  7. Tri školy
    bulb2_2 Tri školy navštevuje 678 žiakov. Do prvej chodí o 21 žiakov viac a do tretej o 108 žiakov menej ako do druhej školy. Koľko žiakov navštevuje jednotlivé školy?
  8. Jednoduché na rovnice
    trojica Žiak má v zošite zapísanú takúto stručnú úlohu: Hanka o 3 viac Emka 2x viac Johanka ? spolu 51 Viete mu pomôcť vypočítať tento zvláštny príklad?
  9. Sčítance 7
    eq2_7 Vypocitaj väčšieho z dvoch scitancou ak vieš, že menší sčítanie je tretinou väčšieho a ich súčet je 48
  10. Dve čísla
    maxwells-equation Mám dve čísla. Ich súčet je 140. Jedna pätina prvého čísla sa rovná polovici druhého čísla. Určte tieto neznáme čísla.
  11. Rovnice
    p1110617 Riešte nasledujúcu sústavu rovníc: 6(x+7)+4(y-5)=12 2(x+y)-3(-2x+4y)=-44
  12. Dve čísla
    tri_cisla_1 Súčet dvoch čísel je 75. Nájdite tieto čísla. Tri štvrtiny prvého z nich je jedna sedmina druhého.
  13. Sústava rovníc
    vahy_eq Vyriešte tento lineárny systém/sústavu (dve lineárne rovnice s dvoma neznámymi): x+y =36 19x+22y=720
  14. Súčet dvoch čísel
    numbers2_1 Súčet dvoch čísel je 13. Tretina prvého čísla je tri. Aké sú to čísla ?
  15. Zápas
    lopta_4 Belgicko hralo zápas s Talianskom a Belgicko vyhralo o 2 góly. V zápase padlo celkovo 6 gólov. Určte počet strelených gólov u Belgicka a u Talianska.
  16. Futbal 4
    futball_ball Vo futbalovom zápase prehrali Taliani s Nemcami o 3 góly. V zápase padlo celkovo 5 gólov. Určte počet gólov Talianska a Nemecka.