Nepriama úmera + peniaze - príklady a úlohy

Počet nájdených príkladov: 31

  • NANUKY
    nanuky_1 Karol by si za našetrené peniaze mohol kúpiť 25 nanukov po 0,69 eura. Koľko by si za tieto peniaze mohol kúpiť komiksov, ak jeden stojí 2,62 eura ?
  • Peniaze
    mince_1 Peniaze sa razia z najtvrdšieho bronzu, ktorý obsahuje meď a cín v pomere 41: 9. Koľko medi a cínu je vo 2kg bronzových peniazoch?
  • Mzda
    socik Zvýšením minimálnej mzdy sa pri zachovaní ostatných parametrov systému nezamestnanosť:
  • Chobotnica
    vaha_17 V miestnom supermarkete stojí 3/5 kilogramu chobotnice 156,00. Koľko stoja 4 kilogramy chobotnice?
  • Jedno deci
    vino_2 Víno 0,375 l stojí 2040 Kc. Koľko stojí 1 dl?
  • Plechovka
    tenis Plechovka tenisových loptičiek obsahuje 3 loptičky na plechovku a stojí 7 dolárov, koľko to bude stáť za 36 tenisových loptičiek?
  • Vodič autobusu 2
    minca Za 25 lístkov pre dospelých na autobus vyzbieral vodič autobusu 17,5 eura. Koľko eur zaplatia 36 dospelí cestujúci?
  • Odmeny
    odmena Pán Róbert a pán Norbert si spoločne zarobili 1400eur. Odmenu si rozdelili v pomere 4:3 podľa toho ako pracovali. Koľko dostal každý z nich?
  • Zlacnenie
    penize_3 Vetrovka stála po zlacnení 1275 sk, čo boli trištvrtiny pôvodnej ceny. Koľko korún stála vetrovka pôvodne? O koľko korún bola zlacnená?
  • Za desiatu
    minca_1 Za desiatu pre 30 žiakov bolo zaplatené 450Kč. Koľko korún zaplatíme za rovnakú desiatu pre 28 žiakov?
  • Cenu benzínu
    fuel_5 Naša Octavia spotrebuje 9 litrov benzínu na 100 kilometrov. Liter benzínu stojí k eur. Aký výraz vyjadruje cenu benzínu potrebného na 1 kilometer jazdy?
  • Magnetofón
    mg Video je o 230% drahšie ako magnetofón. O koľko percent je magnetofón lacnejší ako video?
  • Zložený pomer
    penize_49 Jakub, Aneta a Lenka si rozdelili 1342 eur v pomere 5/2: 3/10: 1/4. Koľko eur si vzala Lenka?
  • Mp4 prehrávač
    mince_6 Mp4 prehrávač stál 960 Sk, cena bola dvakrát postupne znížená v pomere 4: 3: 3/2. Koľko stál prehrávač po druhom zlacnení?
  • Plyn v kWh
    plynomer Spotreba plynu za rok 2017 bola 11 301 kWh Zaplatil som 532 € Koľko stal 1 m3?
  • Jablká
    jablka_17 Do školskej jedálne kúpili 36kg po 12kč /kg. Koľko kg jabĺk o 1/4 lacnejšie na kilogramu mohli kúpiť za tie isté penize?
  • 36 žien
    jahoda 36 žien pri zbere jahôd zarobilo za 5 dní 2 640,- €. Koľko € zarobí za tých istých podmienkach 24 žien za 8 dní?
  • Dojazd
    Lupo_3L_TDI Vypočítajte maximálny dojazd auta, ak môžete minúť 5 Eur, nafta stojí 1,55 Eur/l a spotreba auta je 6 l/100 km.
  • Kilo cukroviniek
    bonbons_11 Jeden kilogram čokoladovych bonbonov stoji 10 eur. Katka si kupila 250 gramov a mala v baleni 8 bonbonov. Koľko stoji 1 bonbon?
  • Na divadelnom predstavení
    mince_1 Na divadelnom predstavení sa zúčastnilo 258 žiakov, ktorí zaplatili za predstavenie 129 eur. Koľko žiakov musí vidieť predstavenie, aby sa vyzbieralo až 150 eur?

Máš zaujímavý príklad alebo úlohu, ktorý nevieš vypočítať? Vlož úlohu a my Ti ju skúsime vypočítať.



Na túto emailovú adresu Vám odpovieme riešenie; vyriešené príklady pribúdajú aj tu. Ak ju uvediete, uveďte ju bezchybne a skontrolujte si či nemáte plný mailbox.

Prosím nevkladajte súťažné úlohy z aktuálnych súťaží typu Matematická olympiáda, korenšpondenčné semináre Mal, matik.strom.sk, Pytagoriády atď .



Nepriama úmera - príklady. Peniaze - príklady.