Peníze - slovní úlohy a příklady - strana 23 z 79
Počet nalezených příkladů: 1578
- Zlevnění 40531
V obchodě s kožichy mají kožich, červený stojí 150eur stará cena, zlevnění na 85 procent. Kolik stojí po slevě? Pokud by byla sleva o 85%, kolik by stál?
- Cena kalkulačky
Cena kalkulačky se postupně snižovala. Ze 65 eur na 30 eur, pak na 10 eur a nakonec na 4 eura. Kolik procent tvořily jednotlivé snížení? O kolik procent celkově byla snížena původní cena?
- Investoval
Předpokládejme, že manželský pár investoval 50 000 na účet, když se jim narodilo dítě, aby se připravili na vysokoškolské vzdělání dítěte. Pokud je průměrná úroková sazba 4,4 % složena ročně, a, Uveďte exponenciální model b, Zdvojnásobí se peníze, než dít
- Lichoběžníku 39981
Pozemek, na kterém má stát autoservis, má tvar lichoběžníku se základnami dlouhými 98m a 76m. Vzdálenost základen je 64m. Vypočítejte cenu pozemku, pokud 1 m² pozemku stojí 14 €?
- Jarmila
Jarmila si koupila za dvě pětiny svých peněz knihu, zbylo jí 75 Kč. a) Kolik Kč měla Jarmila původně? b) Kolik Kč stála kniha?
- Rodiče
Rodiče mají na studiích své 3 děti, měsíčně je stojí 3 650 Kč. Za Libora rodiče platí měsíčně 350 Kč méně než za Zdeňka a za Evu o 400 Kč více než za Zdeňka. Kolik Kč měsíčně zaplatí za každého z nich?
- Proběhnout 39841
Dostal jsem 30 eur v 7 splátkách, přičemž každá splátka byla v celých eurech. Kolika způsoby to mohlo proběhnout? Co když mohou být splátky i ve výši 0 eur, kolik bude možných řešení potom?
- Houska 2
Houska stojí 2 Kč a rohlík 3,5 Kč. Hanka koupila 22 kusů pečiva, kupovala jen housky a rohlíky a zaplatila 65 Kč. kolik koupila housek a kolik rohlíků?
- Na specializovaných
Na specializovaných webových stránkách si chceš namíchat své vlastní musli. 200 g musli základu stojí 170 Kč. Do základů si chceš přidat cornflakes v čokoládě. 50g této přísady stojí 13 Kč. Kolik zaplatíš za 150g směsi, když hmotnost obou složek bude stej
- Třídní 2
Třídní učitelka koupila na konci roku svým žákům hrneček a sladkosti. Jeden hrneček stál 15 Kč, čokoláda 12 Kč a oplatku 9 Kč. Kluci dostali hrneček a čokoládu, dívky hrneček a oplatku. Kolik korun paní učitelka zaplatila, jestliže kluků bylo ve třídě x a
- Libor
Libor se ptá Ondry:, Ondro, kolik máš korun? “ Ondra odpověděl: „Kdybych přidal ke svým penězům ještě 200 Kč, měl bych šestkrát více než nyní. “ Kolik korun má Ondra?
- Jana a
Jana a Tomáš dostali od babičky dohromady 105 Kč. Jana dostala o třetinu více než Tomáš. Kolik korun dostal každý?
- Turisté 3
Turisté si najmou průvodce. Všichni budou platit stejnou částku. Pokud jich bude o dva méně zaplatí o 14 korun více, pokud jich bude o tři více platit budou o 14 korun méně. Kolik je turistů a kolik zaplatili průvodci.
- Internetový
Internetový obchod nabízí při koupi pěti a více výrobků dopravu zdarma. Cena dopravy je 100 korun. Při koupi pěti výrobků bez započtení dopravy zaplatíme stejnou částku jako při koupi tří výrobků se započtením dopravy. Kolik stoji 1 kus výrobku?
- Duo maso
V jednom kilogramu masa dvou barev je 650 g vepřového masa, zbytek tvoří kuřecí maso. Jeden kilogram vepřového masa je o 40 Kč dražší než kilogram kuřecího masa. Kolik korun může stát jeden kilogram kuřecího masa aby cena jednoho kilogramu masa dvou barev
- Alena
Alena a Bára měly na konci ledna dohromady naspořeno 1500 Kč. Poté, co v únoru Alena utratila ze svych úspor 318 Kč a Bára 249 Kč, měla Alena naspořeno dvakrát více Kč neż Bára. Kolik penez meli na začátku?
- Čtvereční 39011
Miška si chce v obchodě koupit balící papír na dárek pro maminku. Kolik eur zaplatí, pokud si chce koupit papír o rozměru 9 čtvrtin metru a 8 pětin metru, a jeden metr čtvereční balicího papíru stojí 40 centů.
- Dvě babky
Dvě babky šly prodat vajíčka na trh, dohromady jich měly 100. Když prodaly všechna vajíčka, utržily stejně peněz. První babka říká druhé: „Kdybych prodala svoje vajíčka za tvojí cenu, utržila bych 15 korun“. Druhá babka odpoví: „Kdybych já prodala svoje v
- Velkoobchod
Pro knihy si maloobchod prirátava 10% z velkoobchodní ceny zboží. Pokud kniha stojí ve velkoobchodě 4,80eur, kolik bude stát v maloobchodě?
Máš příklad, nad kterým si přemýšlíš alespoň 10 minut? Pošli nám příklad a my Ti ho zkusíme vypočítat.