Peníze - slovní úlohy a příklady - strana 60 z 81
Počet nalezených příkladů: 1616
- Čokolády 2800
Jeden nanuk a jedna čokoláda stojí celkem 2 € a 10 centů. Tři nanuky a dvě čokolády stojí 5 € a 10 centů. Kolik stojí jeden nanuk a kolik jedna čokoláda? - Punčových 2795
Tři punčové řezy stojí tolik jako dva krémeši. Kolik stojí krémeš, pokud cena pěti punčových řezů je 2 eura 50 centů? - Šaty strojem
Maminka si koupila 4 metry látky na šaty. Jeden metr této látky stál 375 kč. Za ušití zaplatila 652 kč. Jaká byla celková cena šatů? - Měsíční plat
Úředník měl měsíční plat 8 500 eur. Během roku mu zvýšily plat o 15%, takže dostal celkem za rok 112 200 eur. Od kterého měsíce mu zvýšily plat? (1=leden.... 12=prosinec) - Školství
Za pět stejných tabulí a dvě tiskárny k počítači zaplatila škola 25400 Kč. Vypočítej kolik stála jedna tabule je-li cena jedné tiskárny 4500 Kč. - Rozdělili 2780
Vlasta, Zuzka a Vierka si rozdělili odměnu v poměru 2:8:5. Zuzka a Vierka měli celkem 160 eur. Kolik měla Vlasta? - Dospělého 2769
Jeden dětský lístek do zoo stojí 3 €. Jeden lístek pro dospělého stojí 6 €. Teta Katka a strýček Jano šli do zoo s dětmi. Všechny lístky u pokladny zaplatil újo Jano. Teta Katka mu pak dala za sebe a všechny dívky 15 €. Kolik platil ujo Jano u pokladny, p - Narozeniny - strýc
Branko dostal na narozeniny od svého strýce peníze. Když šel do obchodu, nahlas počítal:,, Pokud si koupím čokolády po 1 euru a 30 centů za kus, zůstane mi 60 centů. Pokud bych si ale chtěl koupit stejné množství čokolád po 1 euru a 40 centů, chybělo by m - Pamatovala 2766
Teta koupila 6 stejných hrníčků a jednu konvici na kávu. Celkem zaplatila 60 €. Konvice byla dražší než jeden hrníček, ale levnější než dva hrníčky. Teta si pamatovala, že všechny ceny byly v celých eurech. Kolik € stál jeden hrnek a kolik konvice? - Zaměstnala 2765
Firma zaměstnala na farmě studenta na celý měsíc červen (včetně víkendů). Platili mu za jeden den 16 € spolu s celodenní stravou. Pokud některý den nepracoval, zaplatil 6 € za stravu. Kolik dní student pracoval, když za měsíc červen vydělal 348 €? - Dospělých 2764
Na kluzišti bylo 60 lidí, z toho čtyři pětiny dětí do 15 let. Vstupenka pro děti do 15 let stála 1 € a pro dospělé 2 €. a) Kolik bylo na kluzišti dětí? b) Kolik bylo dospělých? c) Kolik eur vybrali na vstupném? - Koruny
Žáci čtyř ročníků uspořili dohromady n=45000 korun. Z toho první ročník uspořil jednu třetinu, druhý jednu třetinu zbytku, třetí dvě pětiny dalšího zbytku a čtvrtý zbývající část. Kolik korun uspořil každý ročník ? - Multivitamínového 2749
Za 5 l pomerančového džusu a 6 l multivitamínového džusu jsme zaplatili celkem 290 Kč. Litr multivitamínového džusu je o 8 Kč dražší než litr pomerančového džusu. Kolik zaplatíme za 2l pomerančového a 3l multivitamínového džusu? - Viktorie 2743
Viktorie, Vivien a Marián mají celkem 99 eur. Vivien má o 2 eura více než Marián, Marián má o 1 euro méně než Viktorie. Určete, kolik má každý z nich eur. - Spravedlivě 2741
Tři dělníci si odměnu 410 eur měli rozdělit podle výkonnosti na společné práci. Takto: A: B = 4:3 a B: C = 5:2. Poraďte jim, jak si odměnu spravedlivě rozdělit - Výprodeji 2739
Šaty ve výprodeji zlevnily dvakrát: nejprve o 12%, poté o 25% z nové ceny. Kolik % původní ceny činila výsledná cena? - Mince
Janko kupoval tužky po 35 centů. Ani on, ani prodavačka neměli drobnější peníze, jen celé 1 € mince. Nejméně kolik tužek musel koupit, aby mohl zaplatit celými eury? - Pokoj
Rozměry pokoje jsou 5m a 3,5m. Výška pokoje je 2,85m. Vymaluj pokoj (i se stropem). Budou 2 vrstvy. Dveře a okna mají spolu 2,5 m². Jedna krabice barvy vystačí na 6m². Kolik krabic barvy třeba? Kolik zaplatíme, pokud 1 krabice stojí 5 €? - Nákup 2
Z peněz, které měla paní Marie v peněžence, dala za první nákup pětinu. Ze zbytku si mohla koupit 2 kg jahod. Koupila si ale jen 1,5 kg za 60 Kč. Kolik korun měla paní Marie původně v peněžence? - Kontinenty
Rozloha Asie a Afriky je v poměru 3:2, rozloha Evropy a Afriky je v poměru 1:3. V jakém poměru jsou velikosti rozloh Asie, Afriky a Evropy?
Máš úkol, který jsi tady nenašel vyřešen? Pošli nám úkol a my Ti ji zkusíme vypočítat. Řešení příkladů z matematiky.
