Kilo bonbonů

Jeden kilogram čokoládových bonbonů stojí 10 eur. Katka nakúpi 250 gramů a v balení má 8 bonbonů. Kolik stojí 1 bonbón?

Správný výsledek:

b =  0,3125 Eur

Řešení:

c=10/1000=1100=0.01 Eur/gram b=c 250/8=0.01 250/8=516=516 Eur=0.3125 Eur



Budeme velmi rádi, pokud najdete chybu v příkladu, pravopisné chyby nebo nepřesnost a ji nám prosím pošlete . Děkujeme!






Zobrazuji 0 komentářů:
avatar




Tipy na související online kalkulačky
Potřebujete pomoci sčítat, zkrátít či vynásobit zlomky? Zkuste naši zlomkovou kalkulačku.
Vyzkoušejte naši kalkulačka na přepočet poměru.

Další podobné příklady a úkoly:

  • V závodě
    bonbons_14 V závodě Orion rozvážely 75kg čokoládových bonbónů do 214 bonboniér. Některé měli 500g, druhé 250g . Kolik kterých bonboniér bylo?
  • Prací prášek
    vahy2 10 kilové balení pracího prášku je o M eur dražší než 5 kilové balení téhož prášku. 5 kilové balení stojí P eur. Pět kilové balení se nevyplatí, protože je dražší než poloviční cena toho 10 kilového. O kolik procent je 1 kg 10 kilového balení levnější než
  • V zahradě 2
    broskve V zahradě je 8 meruňkových stromů. Jaká byla průměrná úroda z jednoho stromu, jestliže se sklidilo 130 kg; 215 kg; 198 kg; 284 kg; 97 kg; 90 kg; 160 kg; 252 kg meruněk
  • Bonboniéra
    oriesky_3 V cukrárně byla stanovena cena za 1kg pistáciových bonbonů 360 Kč a cena za 1 kg oříškových bonbonů byla 280 Kč. Smícháním těchto dvou druhů bonbonů vznikla bonboniéra. Kolik gramů pistáciových a kolik gramů oříškových bonbonů bylo v bonboniéře o hmotnost
  • Letoun
    tu144 Model letounu je vyroben v měřítku 1 : 250. Délka je 200mm, rozpětí křídel 200mm. určete rozměry skutečného letadla.
  • Svačina
    ball1_3 3 kamarádi jdou koupit míč a ten stojí 300kč. každý dá 100kč. Později prodavač zjistí že míč stojí 250kč. po učnovi pošle 50 kč. učeň si koupí svačinu za 20kč. Chlapcum vrátí 30kč - každému 10kč. Každý chlapec platil za míč 90kč. 3*90=270+20 za svačinu -
  • Borůvky 4
    boruvky_3 Jeden a půl kg borůvek stojí 90Kč. Kolik korun stojí 2kg borůvek?
  • Klára 2
    bonbons Klára namíchala směs bonbónů ze dvou druhů: bonbóny Ham, ham v ceně 210 Kč za 1kg a bonbóny Ňam, ňam v ceně 150 Kč za 1 kg. Bonbóny namíchala tak, že směs Ham, ham, ňam, ňam vážila 10 kg a cena za 1 kg směsi ji vyšla na 174 Kč za 1 kg. Kolik kg kterého dr
  • Řidič
    fuel_3 Za téměř plnou nádrž 40 litrů benzinu zaplatil řidič 54 eur. Kolik eur ho bude stát cesta dlouhá 250 km, pokud auto má průměrnou spotřebu 7 litrů na 100 km?
  • Splátky
    stur Paní Katka si chce půjčit 2000 eur. Společnost A jí je půjčila za deset splátek po 240 eur a první dva měsíce nemusí platit nic. společnost B jí je půjčí za 12 splátek po 210 eur. Která společnost má výhodnější úrokovou míru pro paní Katku?
  • Ořechy
    oriesky 500g lískových ořechů stojí 150kč, 2kg vlašských ořechů stojí 280kč a 20dag burských ořechů stojí 32kč 1. kolik zaplatíme za 150g burských ořechů 2. kolik gramů vlašských ořechů stojí 42kč 3. kolik zaplatíme za 150g směsi kterou nám prodavač namíchá rovný
  • Bonbony
    zele-bonbony_1 Cena za 1 kg dražších bonbónů je 125 Kč. Cena za 1 kg levnějších bonbónů je 100 Kč. Z bonbónů namícháme dvě různé směsi. A) První směs obsahuje 2 kg dražších a 0,5 kg levnějších bonbónů. Vypočtěte cenu za 1 kg první směsi. B) Druhá směs obsahuje 2 kg draž
  • Poměr 2
    circle Rozdělte: a) 250 Kč v poměru 2 : 3 b) 1 000 Kč v poměru 4 : 7 : 9
  • Bonbony 2
    bonbons_1 Kilo bonbónů bude stát 260 Kč. První druh má cenu 320 za kg, druhý druh 240Kč za kg. Kolik kilo obou druhů bonbonů třeba na přípravu 100 kg směsi?
  • K přípravě
    vaha_15 K přípravě 10 porcí dietniho rizota se podle receptu spotřebuje 0,8 kg rýže 0,65 kg masa 300 g mrkve 60 g hrasku 50 g tuku a 10 g soli. Jaká hmotnost těchto druhu potravin bude třeba použít k přípravě 15 porci rizota?
  • Tata
    painter_2 Tata tapetuje zeď vysokou 250cm a širokou 230 cm. Kolik metrů tapety musí koupit, jestliže šířka tapety je 60 cm?
  • Bonbony
    Caramelos Chceme připravit 5 kg směsi bonbonů po 150 Kč. Budeme míchat levnější bonbony: 1 kg za 120 Kč a dražší bonbony: 1 kg za 240 kč. Kolik kterých bonbonů je třeba na tuto směs připravit?