Peníze - slovní úlohy a příklady - strana 78 z 81
Počet nalezených příkladů: 1613
- Dostaneli
Dostane-li 5% z částky kterou má v peněžence Petr a 4% z obnosu, který má u sebe Pavel, budeme mít 46kč. Jestliže však dostaneme z Petrovi částky 4% a z Pavlova obnosu 5%, budeme mít jen 44 kč. Kolik korun mají u sebe Petr a Pavel? - Centimetry 82387
Dokončete níže uvedené konverze, zobrazte výpočty a odpovědi 1) 3,5 kg na gram 2) 4567 ml na litr 3) R45,78 na cent 4) 5,60 m na centimetry - Zaokrouhlete 82385
Joel si 2. listopadu 2021 půjčil 3 208,5 USD za 3,6 % p.a. Kolik dní by mu trvalo splatit půjčku, kdyby zaplatil 3 720,34 USD? Zaokrouhlete nahoru na nejbližší den. - Týdenní plat
Nelson má týdenní plat 445,86 USD a je osoba samostatně výdělečně činná. Na daň sociálního zabezpečení se použije 7,51 % pro osoby, které nejsou osoby samostatně výdělečně činné, a 12,3 % pro osoby samostatně výdělečně činné. Kolik sociálního zabezpečení - Hmotnosti 82251
Těsto na sušenky lze zakoupit v kádích nebo rolích. Vana o objemu 32 uncí stála 4,56 USD a role o hmotnosti 16,5 uncí stojí 2,50 USD. Co je lepší koupit za unci? Odpověď napište jako možnost A nebo B. - Najděte 82225
V první bance byla uložena částka 640,00 na pět let a úrok byl 160,00. Najděte sazbu. - Indická rupia
Cena pera je 15 ¾ rupie (rupie je indická měna, peníze v Indii) a tužka 4 ¼ rupie. Pokud si Rohan koupil 3 pera a 12 tužek, které položky ho stály více a o kolik? - Pšeničná mouka
Pokud je cena 1 kg pšeničné mouky 41 1/2 koruny, najděte cenu 3 1/4 kg pšeničné mouky. - Tabulka ceny
Ceník domácí výroby AB: položka; cena za libru zelené zelí; 0,49 USD/lb žlutá dýně; 1,29 USD/lb jahody; 1,99 USD/lb paprika; 0,99 USD/lb Tony koupil zelí, které vážilo 1 2/5 libry. Koupila si také 2 libry dýně, 5 liber jahod a 1/3 libry papriky. Najděte c - Najděte 82164
Metr látky stojí 16 1/2 Rs (ind. rupií). Najděte cenu 8 3/4 m látky. - Muž 15
Muž vlastní pozemek v hodnotě 0,6 milionu pesos. Zdanil 3/4 jeho hodnoty sazbou 7,00 pesos za 1 000. Kolik platí za daň ze svého majetku? - Ztrojnásobí 82097
Jak dlouho bude trvat, než se daná suma peněz ztrojnásobí při 20% ročním složeném úroku? - Tucet - pásky
Můžete si koupit 12 kusů (tucet) 1-palcové pásky za 93 centů za kotouč. Jednotlivé kotouče téže pásky jsou za 1,02 USD. Popište částku (v procentech), kterou ušetříte, pokud využijete hromadný nákup pásky. - Výhodný 82084
Obchod prodává 12 uncí značky A za 1,20 USD a 16 uncí značky B za 1,50 USD. Co je tím více výhodný nákup? - Květinářství
V květinářství stál svazek obsahující 3 tulipány, 2 růže a 1 narcis 10,79 USD. Jiný svazek obsahující 1 tulipán, 2 růže a 3 narcisy stojí 10,13 dolarů. Tulipán stojí o 35 centů více než růže. Kolik stojí 1 tulipán, 1 růže a 1 narcis? - Vypočítejte 82049
Joy vložila na svůj bankovní účet částku 50 tisíc. Po 5 měsících udělala další vklad 125 000 a 6 měsíců za kolo před výběrem 12 000 nairů. Pokud je úroková sazba 5% ročně, vypočítejte si, kolik by měla mít na účtu. - Rozdělil 82040
Muž dal 1/3 svého majetku své ženě, 2/3 zbytku své dceři a zbytek rozdělil rovným dílem mezi své dva syny. Pokud dcera dostala o 3 000 000 Rs více než jeden ze synů, najděte hodnotu majetku otce. - Vyjádření 82017
Felipe plánuje párty. Má 50 USD na sendviče, které stojí 2,50 USD na osobu, 25 USD na nápoje, které stojí 1,50 USD na osobu, a 25 USD na dárkové tašky, které stojí 3 USD na osobu. Který výraz by se dal použít k vyjádření sumy peněz, které mu zůstanou, pok - Jablka 29
Na trhu s ovocem jsou jablka v současnosti za 4 libry za kilogram. Pokud si koupíte deset kilogramů jablek, obdržíte tři desetiny z celkové ceny. Kolik zaplatíte za deset kilogramů jablek na trhu? - Doobjednali 81922
Žáci si objednali 13 mikin v celkové ceně 236,60 . Druhý den však ještě doobjednali další mikiny. Konečná faktura byla vystavena na 327,60 €. Kolik mikin si žáci doobjednali?
Máš úkol, který jsi tady nenašel vyřešen? Pošli nám úkol a my Ti ji zkusíme vypočítat. Řešení příkladů z matematiky.
