Peníze - slovní úlohy a příklady - strana 77 z 81
Počet nalezených příkladů: 1613
- Prodejní cena
Poměr nákladové ceny k prodejní ceně je 20 : 21. Jaké je procento zisku? - Přenosného 83396
Osoba minula 50 000 Rs (rupií) na nákup stolního počítače a přenosného počítače. Stolní počítač prodal se ziskem 20% a notebook se ztrátou 10%. Pokud celkově dosáhl zisku 2 %, pak najděte kupní cenu v rupiích za počítač. - Vydělek - rupie
Zaměstnanec vydělá za hodinu 150 R a dohodnutá běžná pracovní doba je 45 hodin týdně. Za přesčasy se platí 1 1/2 normální sazby. Předpokládejme, že Dave pracuje 52 hodin během prvního březnového týdne. Jaký bude celkový výdělek za daný týden? - Zaplatím 83389
Koupím 3 1/4 kg krevet a 4 2/5 kg krabů. 1 kg krevet stojí 24 eur a 1 kg krabů stojí 10 eur. Pokud zaplatím 50 eur, kolik mi vydají? - Zaokrúhlena platba
Hrozno stojí 2,17 USD/lb (libra, jednotka hmotnosti). Zákazník si kupuje 1 3/4 lb hrozna. Koľko zaplatil zákazník za hrozno zaokrúhlené na nejbližší cent? - Nákupního 83280
Katka šla do nákupního centra u jezera. Měla utratit 75 USD, koupila si 3 položky, které stály 12,75 USD, 32,57 USD a 21,84 USD. Kolik ještě může utratit? - Polévkových 83274
Prodáváte polévkové směsi pro charitu. Za každou polévkovou směs, kterou prodáte, obdrží společnost, která polévku vyrábí, x dolarů a vy dostanete zbývající částku. Prodáváte 16 polévkových směsí spolu za (16x+96) dolarů. Kolik peněz dostanete za každou p - Společnost pro výrobu zmrzliny
Zmrzlinová společnost otevře nové obchody v Los Angeles, New Yorku a Orlandu. Měsíční náklady na čtvereční metr nájemného prostoru v každém městě jsou následující. město; cost/ft² Los Angeles ; 5,25 dolarů New York ; 7,25 dolarů Orlando ; 4,25 dolarů Prod - Zaplatila 83246
Paní Morgan koupila 3,5 libry banánů za 0,51 dolaru za libru a 4,5 libry ananasu za 1,19 dolaru za libru. Kolik zaplatila za banány a ananas? - Průměrná 83187
Průměrná cena 4 položek byla 39,96 USD. První položka stála 28,50 USD, druhá položka 41,25 USD a třetí položka 50 USD. Najděte cenu čtvrté položky. - Nájdenie 83080
Každý týždeň chodí Nina na hodinu huslí a hodinu tanca. Lekcia tanca stojí ⅔ tolik jako hodina huslí a celková cena je 75 USD. Které systémy rovníc by se dali použít na nájdenie d, ceny tanečnej hodiny v dolároch a v, ceny hodiny huslí v dolároch? Najděte - Položka 83034
20-uncová láhev kečupu stojí 2,80 dolaru. 14-uncová láhev hořčice stojí 2,38. Která položka stojí méně za libru? O kolik méně? - Sandyiny 83023
Pokud má Sandy 37,54 USD, John má 14,40 USD a Sarah má 32,87 USD. Kolik peněz musí mít John a Sarah, aby dosáhly Sandyiny peníze? - Poměr - rupie
Suma 820 rupií se rozdělí mezi Aliho, Fakhara a Zahida v poměru 3: 4: 5. Kolik dostane každý z nich? - Prodejem 82653
Včera Lou vydělal 12,76 USD prodejem limonády a 4,87 USD prodejem ledových poupat ve svém stánku. Dnes si koupil 2 pizzy za 5,00 dolarů. Kolik peněz mu zbývá? - Občerstvení 82650
Tim měl 360 dolarů. Strávil 1/4 na CD a 2/3 zbytku na občerstvení. Co zůstalo v jeho prasátku? - Směnka - dolary
Desetiměsíční směnka vystavená 21. března 2021 s úrokem 7,2 % p.a. má splatnost 4128,02 USD. Najděte nominální hodnotu směnky. - Představuje 82636
Lauren dostala dárkovou kartu do kavárny. Každé ráno si Lauren pomocí karty koupí jeden šálek kávy. Původní suma peněz na dárkové kartě byla 10 dolarů a každý šálek kávy stojí 2 dolary. Vytvořte tabulku hodnot a poté napište rovnici pro A, vyjádřenou jako - Indické 82528
Rado koupil 10 rtů, 8 tužek a 4 knihy; pera stála 5 1/2 Rs (Rs = indické rupie), tužky byly 2 1/2 Rs a knihy byly Rs. 11 1/2 za kus; kolik stály spolu? - Ušetřila 82492
Linda dala své sestře 2/5 svých peněz, 1/3 utratila a zbytek ušetřila. Pokud Linda ušetřila 28,00 dolarů, kolik peněz měla na začátku?
Máš příklad z matematiky, který jsi tady nenašel vyřešený? Pošli nám příklad a my Ti ho zkusíme vypočítat.
