Příklady pro 6. ročník (šestého ročníku) - strana 181 z 183
Počet nalezených příkladů: 3660
- Zaplatila 83246
Paní Morgan koupila 3,5 libry banánů za 0,51 dolaru za libru a 4,5 libry ananasu za 1,19 dolaru za libru. Kolik zaplatila za banány a ananas? - Vyrobených kytic
Svatební plánovač dělá kytice. Musí mít stejný počet kytic vyrobených ze 7 a 10 balonů. Kolik kytic by vyrobili z 85 balonů? - Ořezávat keře
Mason vždy pomáhá ořezávat keře. Plocha A měla délku 14 m a šířku 7 m a jdeme-li dohromady A a B, rovná se 215 m². Otázka zní: jaká je plocha B? - Galón paliva
Sára prejde autom 171 míľ na 7,6 galónu benzínu. Pomocí těchto informácií vypočítejte, kolik míľ na galón dokáže. Ako využijete tento výsledok, kolik kilometrov dokáže Sara efektivně s 12,5 galónmi plynu? - Potřebujete 83054
Žádný problém; Zde je pět problémů s desetinném sečtením, které si můžete procvičit: 1. Jaký je výsledek 3,5 + 2,1? 2. Jaký je výsledek 0,8 + 0,3? 3. Jaký je výsledek 5,2 + 1,7? 4. Jaký je výsledek 2,5 + 0,9? 5. Jaký je výsledek 1,4 + 0,6? Doufám, že tyto - Sandyiny 83023
Pokud má Sandy 37,54 USD, John má 14,40 USD a Sarah má 32,87 USD. Kolik peněz musí mít John a Sarah, aby dosáhly Sandyiny peníze? - Potřebných 82719
Ředitel pořádá exkurzi pro více než 400 studentů. Odvoz již zajistila pro 280 studentů. Každý školní autobus má kapacitu pro přepravu 40 žáků. Kolik školních autobusů je ještě potřebných pro přepravu všech studentů? - Prodejem 82653
Včera Lou vydělal 12,76 USD prodejem limonády a 4,87 USD prodejem ledových poupat ve svém stánku. Dnes si koupil 2 pizzy za 5,00 dolarů. Kolik peněz mu zbývá? - Dekadické číslo rozvoj
Jaký je rozšířený tvar tohoto čísla? 18,029 A: (1x10)+(8x1)+(2x1/10)+(9x1/100) B: (1×10)+(8×1)+(2×1/10)+(9×1/1000) C: (1×10)+(8×1)+(2×1/100)+(9×1/1000) D: (1×10)+(8×1)+(2×11/00)+(9×1/100) - Kladné součiny
Který z těchto součinů je kladný? Vyberte všechny, které se vztahují. a) -0,2 * (12,5) b) -4,7 * (-1) @@ - Desetinném 82325
Čísla uvedená v tabulce hodnot míst zapište v desetinném tvaru. Stovky desítek. Jedničky. Desítky. 6. 1. 5. 4 8. 3. 2. 5 7. 9. 0. 3 1. 0. 3. 1 4. 8. 0. 7 - Ovocie - nákup
Seléna koupila 3 kg 450-gramových jablek, 2 kg 500 g manga a 1 kg 125-gramových hroznů. Jaká je hmotnost ovoce, které koupila Seléna? - Turistickém 82279
V novém městském turistickém klubu je 36 lidí. 2/3 klubu musí říci ANO, má-li klub jet po severní cestě. ANO hlasovalo 20 lidí. Kolik hlasů ANO ještě třeba? - Hmotnosti 82251
Těsto na sušenky lze zakoupit v kádích nebo rolích. Vana o objemu 32 uncí stála 4,56 USD a role o hmotnosti 16,5 uncí stojí 2,50 USD. Co je lepší koupit za unci? Odpověď napište jako možnost A nebo B. - Rychleji hodiny
Janet ujede 7/10 mil za 1/4 hodiny. Ian ujede 9/10 mil za 1/3 hodiny; kdo chodí rychleji a proč? - Indická rupia
Cena pera je 15 ¾ rupie (rupie je indická měna, peníze v Indii) a tužka 4 ¼ rupie. Pokud si Rohan koupil 3 pera a 12 tužek, které položky ho stály více a o kolik? - Sarahin věk
64 je 4-násobek rozdílu mezi věkem Sarah (označme jako a) a 44. Předpokládejme, že Sarah je starší než 44. Napište rovnici k určení věku Sarah (a). - Tabulka ceny
Ceník domácí výroby AB: položka; cena za libru zelené zelí; 0,49 USD/lb žlutá dýně; 1,29 USD/lb jahody; 1,99 USD/lb paprika; 0,99 USD/lb Tony koupil zelí, které vážilo 1 2/5 libry. Koupila si také 2 libry dýně, 5 liber jahod a 1/3 libry papriky. Najděte c - (a+8)/2-3(a+10)/5=1 82163
Vyřešte - najděte hodnotu neznámé a v rovnici (a+8)/2-3(a+10)/5=1. - Obsloužit 82156
Amy potřebuje obsloužit 100 lidí. Placky se prodávají v baleních po 8 krabic a každá krabice v balení slouží 4 osobám. Kolik balení placek by si měla koupit minimálně? Kolik lidí bude moct tímto nákupem obsloužit?
Máš příklad z matematiky, který jsi tady nenašel vyřešený? Pošli nám příklad a my Ti ho zkusíme vypočítat.
