Hmotnost - slovní úlohy a příklady - strana 64 z 65
Počet nalezených příkladů: 1294
- Ovocie - nákup
Seléna koupila 3 kg 450-gramových jablek, 2 kg 500 g manga a 1 kg 125-gramových hroznů. Jaká je hmotnost ovoce, které koupila Seléna?
- Vaření rýže
Teta měla 1 3/4 kg rýže, pak teta koupila další 2 1/2 kg rýže, uvařila 0,2 kg, zbylou rýži vypočítej teta nyní.
- Librových 82277
Roberta koupila 9/10 liber rozinek. K obědu si dala 2/5 liber do tašek. Kolik 2/5-librových pytlů může Roberta naplnit? Zůstaly jí nějaké?
- Koupelové 82275
Dvě nádoby, jedna velká a jedna malá, obsahují celkem 4 kilogramy koupelové soli. Jedna čtvrtina koupelové soli z velké nádoby se přenese do malé nádoby, takže poměr koupelové soli ve velké nádobě k poměru soli v malé nádobě je 3:2. Kolik kilogramů soli d
- Hmotnosti 82251
Těsto na sušenky lze zakoupit v kádích nebo rolích. Vana o objemu 32 uncí stála 4,56 USD a role o hmotnosti 16,5 uncí stojí 2,50 USD. Co je lepší koupit za unci? Odpověď napište jako možnost A nebo B.
- Pšeničné 82190
Pokud je cena 1 kg pšeničné mouky 41 1/2 koruny, najděte cenu 3 1/4 kg pšeničné mouky.
- Tabulka ceny
Ceník domácí výroby AB: položka; cena za libru zelené zelí; 0,49 USD/lb žlutá dýně; 1,29 USD/lb jahody; 1,99 USD/lb paprika; 0,99 USD/lb Tony koupil zelí, které vážilo 1 2/5 libry. Koupila si také 2 libry dýně, 5 liber jahod a 1/3 libry papriky. Najděte c
- Standardní 82138
Hmotnost určitých druhů zelí je běžně rozdělena o průměru 1000 g a standardní odchylkou 0,15 kg. V dávce 800 kusů zelí odhadněte, kolik hmoty je mezi 750 g a 1290 g.
- Výhodný 82084
Obchod prodává 12 uncí značky A za 1,20 USD a 16 uncí značky B za 1,50 USD. Co je tím více výhodný nákup?
- Hmotnosti 82022
1. Tunji váží 67 kg 114 g, zatímco Deji váží 54 kg 596 g. Jaký je součet jejich hmotnosti? 2. Adamu je o 2 kg 324 g lehčí než Muazu; pokud Muazu váží 49 kg 158 g, jakou váhu má Adamu?
- Petrolejem 82018
Sud čiroku váží 56 kg. Stejný sud naplněný petrolejem váží 35 kg. Pokud je čirok dvakrát těžší než petrolej, kolik váží prázdný sud?
- Jablka 29
Na trhu s ovocem jsou jablka v současnosti za 4 libry za kilogram. Pokud si koupíte deset kilogramů jablek, obdržíte tři desetiny z celkové ceny. Kolik zaplatíte za deset kilogramů jablek na trhu?
- Pravděpodobnost 81968
Odborník na výživu, který zkoumá ovoce, uvedl, že průměrná hmotnost maliny je 4,4 g se standardní odchylkou 1,28 g. Jaká je pravděpodobnost, že náhodně vybraná malina by vážila méně než 3,1 gramu? Nechť X představuje hmotnost náhodně vybrané maliny. Předp
- 2-taktní 81945
2-taktní motory vyžadují pro správný chod směs oleje a plynu. Na každý galon plynu vyžaduje určitý 2-taktní motor 1 1/4 fl oz oleje. Kolik oleje se musí přidat na přípravu 3 1/2 galonu plynu, aby se získala správná směs?
- Narozeninovou 81929
Collin připravuje ovoce na narozeninovou oslavu podle níže uvedeného receptu Ingredience Růžová limonáda 1 1/2 Seltzerova voda. 2 3/4 Ovocný džus. 7/8 Collin používá punčovou misku, která pojme 8 galonů punče. O kolik galonů punče by mohl Collin udělat, k
- Odebere 81848
Ve vozíku, který nese 4 cihly, váží 16 kg. Když se odebere 1 cihla, váží 13,5 kg. Kolik váží, je-li ve vozíku 1 cihla?
- Hodnotami 81730
Chemik má dvě slitiny bronzu, jednu, která obsahuje 12% cínu a 88% mědi, a druhou, která obsahuje 10% cínu a 90% mědi. Pokud jsou tyto dvě slitiny roztaveny a důkladně smíchány, mezi jakými dvěma hodnotami je procento cínu ve směsi?
- Zapotřebí 81716
Recept na palačinky vyžaduje 3/4 lžičky vanilky, recept na koláč vyžaduje 3krát tolik vanilky jako recept na palačinky. Kolik lžiček vanilky je zapotřebí k receptu na koláč?
- Jednadvacet 81695
(I) Koupil jsem tři jablka, dva pomeranče, čtyři hrušky a pět banánů, které spolu stály 3,73 libry. (i) Koupil jsem jednadvacet jablek, žádné pomeranče, osm hrušek a patnáct banánů, což spolu stálo 7,57 libry. (i) Koupil jsem si jedno jablko, osmnáct pome
Máš úkol, nad kterým si lámeš alespoň 10 minut hlavu? Pošli nám úkol a my Ti ji zkusíme vypočítat. Řešení příkladů z matematiky.