Hmotnost - slovní úlohy a příklady - strana 63 z 65
Počet nalezených příkladů: 1294
- Kilogramů 84230
Cena rýže je snížena o 5%. Kolik kilogramů rýže lze nyní koupit za peníze, které stačily na nákup 50 kg rýže dříve?
- Studentů 84146
108 kg jídla vystačí pro 18 studentů na 15 dní. Zjistěte, pro kolika studentů bude stačit 70 kg jídla na 25 dní?
- Sušení ovoce
Čerstvé ovoce obsahuje 68 % vody a sušené ovoce obsahuje 20 % vody. Kolik suchého ovoce lze získat ze 100 kg čerstvého ovoce?
- Kilogramu 83928
Pokud 22,5 metru jednotné železné tyče váží 85,5 kg, jaká bude délka 22,8 kilogramu téže tyče?
- Koláčovou 83911
Pekař připraví koláčovou směs, která váží 120 liber. Koláčová směs se skládá z 25 1/2 libry mouky, 32 3/4 libry cukru, 20 3/8 liber mléka, 15 liber celých vajec a celkem 7 1/4 libry různých přísad. Jedinou další složkou je tuk. Kolik liber tuku se používá
- Spotřebu 83767
Pokud cena cukru stoupne ze 6 Rs/kg na 7,50 Rs/kg. Osoba, která nezvýší své výdaje na cukr, bude muset snížit svou spotřebu o kolik?
- Kupujícímu 83679
40% snížení ceny manga by umožnilo kupujícímu získat o 2 kg více za 90 Rs. Zjistěte počáteční/původní cenu manga za kg.
- Průměrnou 83514
60 kg určité odrůdy rýže za 32 Rs (rupii) za kg se smíchá se 48 kg jiné odrůdy rýže a směs se prodává za průměrnou cenu 28 Rs za kg. Pokud se netvoří zisk, ani ztráta v důsledku nové prodejní ceny, pak najděte cenu druhé odrůdy rýže.
- Zaplatím 83389
Koupím 3 1/4 kg krevet a 4 2/5 kg krabů. 1 kg krevet stojí 24 eur a 1 kg krabů stojí 10 eur. Pokud zaplatím 50 eur, kolik mi vydají?
- Katy koupila
Katka koupila každý den 4/5 kg pomerančů, 2 1/2 kg banánů a 1 1/2 kg jablek. Kolik kilogramů ovoce koupila každý den?
- Existuje 83341
Váhy (v kg) 13 žáků třídy jsou: 37,39,33,32,41,33,37,45,43,39, 33,40,39 Najděte modus a médián těchto údajů. Existuje více než jeden modus?
- Zaokrúhlené 83316
Hrozno stojí 2,17 USD/lb (libra, jednotka hmotnosti). Zákazník si kupuje 1 3/4 lb hrozna. Koľko zaplatil zákazník za hrozno zaokrúhlené na nejbližší cent?
- Zaplatila 83246
Paní Morgan koupila 3,5 libry banánů za 0,51 dolaru za libru a 4,5 libry ananasu za 1,19 dolaru za libru. Kolik zaplatila za banány a ananas?
- Vypočítejte 83067
Sára prejde autom 171 míľ na 7,6 galónu benzínu. Pomocí těchto informácií vypočítejte, kolik míľ na galón dokáže. Ako využijete tento výsledok, kolik kilometrov dokáže Sara efektivně s 12,5 galónmi plynu?
- Potřebuje 83057
Malíř potřebuje 4 1/2 galonu bílé barvy. V kamionu má 1 1/4 galonu bílé barvy a dalších 3/6 galonu bílé barvy ve skladu. Kolik galonů bílé barvy ještě malíř potřebuje?
- Položka 83034
20-uncová láhev kečupu stojí 2,80 dolaru. 14-uncová láhev hořčice stojí 2,38. Která položka stojí méně za libru? O kolik méně?
- Zdravotnictví 82635
Průzkum ministerstva zdravotnictví zjistil, že průměrný člověk snědl loni 208 liber zeleniny a 125 5/8 liber ovoce. Jaký zlomek z celkového počtu kilogramů ovoce a zeleniny představuje ovoce?
- Čokoládových 82486
Amelia a Ray dělali koláčky. do skleněné misky přidali 3 šálky mouky, 1 1/3 šálku rostlinného oleje, 1/2 šálku másla a 1/4 šálku čokoládových lupínků spolu s dalšími 2 šálky zcela jiných přísad. Kolik šálků těsta je v misce?
- Roztok mg/ml
Pokud 70 ml roztoku obsahuje 280 mg léčiva, kolik miligramů léčiva je v 50 ml roztoku?
Máš příklad, nad kterým si přemýšlíš alespoň 10 minut? Pošli nám příklad a my Ti ho zkusíme vypočítat.