Nelly 2

Nelly koupila stolní hru. Zaplatila za stolní hru a zaplatila 1,54 dolaru daň z prodeje. Sazba daně z prodeje je 5,5 procent. Jaká je původní cena deskové hry před zdaněním?

Správná odpověď:

x =  28 USD

Postup správného řešení:

T=1,54 USD q=5,5%=1005,5=0,055  x q = T  x=T/q=1,54/0,055=28 USD



Pomozte nám příklad zlepšit. Pokud jste našli chybu, dejte nám vědět. Děkujeme!







Tipy na související online kalkulačky
Naše kalkulačka pro výpočet procent Vám pomůže rychle vypočítat různé typické úlohy s procenty.

K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:

základní operace a pojmyJednotky fyzikálních veličinÚroveň náročnosti úkolu

Související a podobné příklady: