Jedna 3
Jedna židle stojí dvakrát méně než dva stoly. Jeden stůl stojí 720kc. Kolik korun stojí stůl a 4 židle?
Správná odpověď:

K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Související a podobné příklady:
- V kuchyni
V kuchyni je 3x víc židlí než v dětském pokoji. V dětském pokoji je 2x méně židlí než v obývacím pokoji. V obývacím pokoji je 2x víc židlí než v zahradě, kde jsou 2 židle. Všechny židle byly stejně levné. Kolik stály všechny židle, jestliže jeden kus je 5
- Mzda
Pan Veselý dostal za práci 874 Kč. Pan Jaroš dostal dvakrát méně než pan Veselý. Kolik kč dostal pan Jaroš?
- Úspory
Čtyři spolužáci uspořili za rok celkem 925 Kč. Druhý uspořil dvakrát tolik co první, třetí o 35 Kč více než druhý a čtvrtý o 10 Kč méně než prvý. Kolik Kč uspořil každý z nich?
- Bonbón
Dvě tyčinky a jeden bonbón stojí 24 Kč. Dva bonbóny a jedna tyčinka stojí 27 Kč. Kolik stojí bonbón?
- Rodiče
Rodiče mají na studiích své 3 děti, měsíčně je stojí 3 650 Kč. Za Libora rodiče platí měsíčně 350 Kč méně než za Zdeňka a za Evu o 400 Kč více než za Zdeňka. Kolik Kč měsíčně zaplatí za každého z nich?
- Organizátoři 2
Organizátoři koncertu prodali lístky celkem za 18000Kč. Místa v hledišti jsou rozdělena na dva různě placené sektory. Lístek v 1. sektoru stojí 500Kč. Koncertu se zúčastnilo celkem 300osob, přičemž do 1. sektoru se vejde o 60 osob méně než do 2. sektoru.
- Kilo 2
Jeden kilogram jablek stojí 25 Kč. Vypočítej kolik zaplatíš za 700 g.
- Cena učebnice
cena učebnice matematiky byla zlevněna o 32 Kč. Nyní jsou tedy 4 učebnice o 8 Kč levnější než 3 učebnice zakoupené za původní cenu. Vypočtěte kolik korun stála jedna učebnice před zlevněním, Kolik korun stojí učebnice nyní?
- Jakub 4
Jakub a Martin mají dohromady 950 Kč. Jakub má o desetinu méně než Martin. Kolik Kč má Jakub?
- Tři kamarádi
Tři kamarádi utratili v čajovně 600.-kč. Tomáš zaplatil dvakrát víc než Pavel a Pavel o polovinu méně než Zdeněk. Kolik zaplatil každý.
- Žvýkačky
Za 3 žvýkačky zaplatíš o 20 korun méně než za 7 žvýkaček. Kolik stojí 1 žvýkačka a kolik stojí balík 5ks?
- Vilém a letáky
Vilém, Čeněk a Edita si rozdělili peníze, které vydělali roznasenim letáku. Vilém dostal o 240 Kč více než Čeněk a zároveň dvakrát více než Edita. Edita dostala o 400kc méně než Vilém. Kolik dostal každý z nich?
- Cash back
Po výlete 24 žákum zbylo více než 650 ale méňě než 690 Kč. Kolik dostane nazpet každú zák, když částka je delitelná počtem žáků?
- Na balíčku
Na balíčku hovězího masa zakoupeného v obchodě byl tento údaj: 0,520 kg a cena 64 Kč. Kolik korun stojí 1 kg tohoto druhu masa?
- Zaplatila 7162
Maminka zaplatila za nákup 132,50 Sk. Kupila chléb, 5 kg jablek a tři litry mléka. Víme, že chléb stal dvakrát tolik jako mléko a kilogram jablek stojí o 6,50 Sk méně než mléko. Kolik korun stálo mléko a chléb a kilogram jablek?
- Natřít kůlnu
Pan Novák se chystá natřít kůlnu, která je vysoká 2,2m, široká 3m, a dlouhá 4,5m. Na jedné straně je okno o rozměrech 1*1,2m, . Na jedno natření se spotřebuje 1kg barvy na m². Jednokilogramové plechovky stojí 80kč, cenově výhodnější dvoukilogramové stojí
- Mp4 přehrávač
Mp4 přehrávač stál 960 Kč, cena byla dvakrát postupně snížena v poměru 4:3:3/2. Kolik stál přehrávač po druhém zlevnění?