Pravitka 7347
Sešit stojí z eur, tužka c eur a pravitko stojí tolik jako sešit a tužka spolu. Kolik zaplatíš za 3 sešity, 7 tužek a 2 pravitka?
Správná odpověď:

K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Jednotky fyzikálních veličin:
Úroveň náročnosti úkolu:
Související a podobné příklady:
- Zpět
Sešit stojí m Kč, za stejnou cenu stojí i tužka. Pravítko je za n Kč, štětec za 6 kč. Jirka si koupil 3 sešity, 2 tužky, pravítko a štětec. Platil padesátikorunovou bankovkou. Kolik dostal zpět?
- Učebnice
Učebnice matematiky stojí 56kč a pracovní sešit 37kč. Kolik korun zaplatí škola za učebnice matematiky a pracovní sešity pro 128 žáků?
- Potřebuji
Potřebuji si koupit sešity a obaly. Jeden sešit stojí 12,-Kč, jeden obal stojí 3,-Kč. Mám jednu padesátikorunu a jednu dvacetikoruna. .Kolik sešitů a obalů si za to můžu koupit? Vymysli více možností.
- Fotografie 6227
Za 5 rámečků na fotografie zaplatíš o 12 eur více než za 3 rámečky. Kolik stojí jeden rámeček?
- Dvojnásobek 6531
Makrela stojí m eur. Pokud si koupíš makrelu a 20 sardinek, zaplatíš dvojnásobek. Kolik zaplatíš za: a) makrelu a 40 sardinek b) tři makrely a 80 sardinek
- Uspořených 11651
Jana minula v cukrárně 1/2 ze svých úspor, 1/3 dala za sešit a zbylo jí 7 eur. Kolik Eur měla Janka uspořených?
- Kilo 2
Jeden kilogram jablek stojí 25 Kč. Vypočítej kolik zaplatíš za 700 g.
- Žvýkačky
Za 3 žvýkačky zaplatíš o 20 korun méně než za 7 žvýkaček. Kolik stojí 1 žvýkačka a kolik stojí balík 5ks?
- Rámeček
Za 5 rámečků na fotografie zaplatíš o 12 € více než za 3 rámečky. Kolik stojí jeden rámeček?
- Class=table>
Množství 3006 Škola má smlouvu s papírnictvím. Při koupi většího množství sešitů obdrží následující slevu (cena je uvedena za 1 ks). Množství A4 sešit M444 linkovaný A4 sešit M440 čistý A5 sešit 544 linkovaný A5 sešit 540 čistý 1 ks – 100 ks 0,44 eur 0,43 eur 0,22 eur
- Půl kg
Půl kg kávy stojí 124 Kč. Vypočítej kolik korun zaplatíš za 3/4kg této kávy.
- Tatínka 4831
Oblek pro tatínka stojí 134 eur. Je to o 220 eur méně, než stojí kožich pro maminku. Kolik zaplatí rodiče za oblek a za kožich spolu?
- Výrobek
Na trh se zavádí nový výrobek, v prvním týdnu se prodává za sníženou cenu. 4 výrobkú pořízených za zavádějicí cenu stojí tolik jako 2 výrobky za stejnou cenu. O kolik % je zavádějicí cena za 1 výrobek nížší než běžná cena?
- Spolužáci 2485
Tři spolužáci koupili jablka. Peter koupil 2 celé 1 třetinu kg, Jaro o 5 šestin kg méně než Peter a Daniel 2krát tolik jako Peter. Kolik kg jablek koupili kluci spolu?
- Rodinka
Máma má 42 let a její dcery 13 a 19. O kolik let bude mít mama tolik let jako její dcery spolu?
- Zaplatila 7162
Maminka zaplatila za nákup 132,50 Sk. Kupila chléb, 5 kg jablek a tři litry mléka. Víme, že chléb stal dvakrát tolik jako mléko a kilogram jablek stojí o 6,50 Sk méně než mléko. Kolik korun stálo mléko a chléb a kilogram jablek?
- Děti
Otec má 38 let, dcera 12, syn 14. 0 kolik let bude mít otec tolik let jako jeho děti spolu?
- Půl kg