The cost 2

The cost of 5 apples is $3.45, and 5 oranges are $1.23. If Rachel buys one apple and one orange, then how much must she pay?

Correct answer:

x =  0.936 USD

Step-by-step explanation:




Did you find an error or inaccuracy? Feel free to write us. Thank you!



avatar







Tips to related online calculators
Need help to calculate sum, simplify or multiply fractions? Try our fraction calculator.
Do you want to perform natural numbers division - find the quotient and remainder?

Related math problems and questions: