Za školni

Za školni vylet zaplatili žaci 6 b celkem 1000 kč. za vlak zaplatili dohromady 230kč, každy za oběd ještě 35 kč. kolik žáku bylo na výletě?

Správný výsledek:

n =  22

Řešení:


1000 = 230 + 35•n

35n = 770

n = 22

Vypočtené naší jednoduchou kalkulačkou na rovnice.



Budeme velmi rádi, pokud najdete chybu v příkladu, pravopisné chyby nebo nepřesnost a ji nám prosím pošlete . Děkujeme!






Zobrazuji 0 komentářů:
avatar




Tipy na související online kalkulačky
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?

K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:

Další podobné příklady a úkoly:

  • Úspory
    money_23 Čtyřčlenná rodina spoří. Otec uspořil za měsíc 530kč, matka o 230kč méně než otec, Tomáš o 275kč méně než matka a Jana o 20kč více než Tomáš. Kolik kč uspořila rodina dohromady za 1 rok?
  • Žáci
    skola_vola Paní učitelka zaplatila 280Kč za žáky 4.A za vstupné na výstavu. Kolik žáků bylo na výstavě?
  • Koncert
    freddie-mercury Na koncert bylo prodáno 150 vstupenek po 360 Kč, 235 vstupenek po 240 Kč a 412 vstupenek po 180 Kč. Jak vysoká byla celková tržba za vstupenky?
  • Stromky - MO
    stromcek Prodavač vánočních stromků prodával smrčky za 220kč, borovičky po 250kč a jedličky po 330kč. Ráno měl stejný počet smrčků, jedliček a borovic. Večer měl všechny stromky prodané a celkem za ně utržil 36000kč. Kolik stromků prodavač toho dne prodal?
  • Svačina
    ball1_3 3 kamarádi jdou koupit míč a ten stojí 300kč. každý dá 100kč. Později prodavač zjistí že míč stojí 250kč. po učnovi pošle 50 kč. učeň si koupí svačinu za 20kč. Chlapcum vrátí 30kč - každému 10kč. Každý chlapec platil za míč 90kč. 3*90=270+20 za svačinu -
  • Prázdniny
    kc Anička jela na jarní prázdniny k babičce. Za cestu zaplatila 38 Kč, což byly dvě devítiny jejich úspor. Babičce koupila dárek za 35,50 Kč a sestřenici Míle koupila knížku za 16,70 Kč. Kolik korun jí zbylo na útratu, jestliže si ještě odložila peníze na zp
  • Jedna 2
    penize_49 Jedna polovina obchodního obratu se spotřebuje na mzdy, jedna třetina na výrobu a distribuci. Po odložení 100 000 Kč na marketing, zůstane 230 000 Kč. Jak vysoký je celkový obrat?
  • Nákup
    buying Bratr dostal na nákup 240kč a mohl si za 1/8 koupit co chtěl. Mohl zaplatit ze zbytku nákup za 200 kč?
  • Ušetřeno
    penize_1 Na začátku roku měl Tomáš ušetřeno 230kc, po půl roce už dokonce 590 Kč. Kolik korun ušetřil každý měsíc, když si ukládal stejné částky?
  • Koberec
    kusovy-koberec Jaká je cena čtvercoveho koberce se stranou délky 3,25m jestliže 1m čtvereční stojí 230 Kč?
  • Paní Beránková
    3veci Paní Beránková kupovala v obchodě 3 věci. Celkem za nákup zaplatila 248 Kč. První věc stála 112 Kč a druhá 101 Kč. Kolik stála třetí věc?
  • Oříšky
    oriesky_1 Kilogram jednoho druhu oříšků se prodává za 130kč, kilogram druhého druhu oříšků za 250kč. V jakém poměru jsou oba druhý oříšků smíchaný ve směsi, jejíž cena je 220kč za kilogram?
  • Sestry
    sestry20091 Sestry Janka a Danka mají ušetřených spolu 220 Kč. Na výlet si chce Janka vzít pětinu svých úspor a Danka čtvrtinu. Pak budou mít na výletě spolu 50 Kč. Kolik korun má ušetřených Janka a kolik Danka ?
  • Výlet 7
    skola Ve třídě 9. C se vybírají peníze na školní výlet. 2/3 z vybrané částky byly od děvčat a 1/4 od chlapců. Zbytek 410 Kč připadlo z třídního fondu. Kolik bude stát školní výlet celkem?
  • Ručníky
    penize_49 Koupili jsme ručníky za 432 Kč. Kdyby bylo za stejné peníze o 6 ručníků více, byl by každý o 66 Kč levnější. Kolik bylo ručníků?
  • Euro či marka
    mince_10 Paní Vítovcová a paní Kupcová jely na několik dní do Paříže. Ve směnárně si paní Vítovcová vyměnila 30 marek a 100 franků a zaplatila celkem 1200 Kč. Paní Kupcová zaplatila za 10 marek a 200 franků dohromady 1 400 Kč. Za kolik korun se prodávala marka a z
  • Úspory
    money_22 Čtyři spolužáci uspořili za rok celkem 925 Kč. Druhý uspořil dvakrát tolik co první, třetí o 35 Kč více než druhý a čtvrtý o 10 Kč méně než prvý. Kolik Kč uspořil každý z nich?