Ananas

Za cenu jednoho ananasu koupím dva pomeranče. Za cenu tří pomerančů koupím čtyři jablka. Za cenu tří jablek koupím 6 banánů. Jakou cenu má jeden banán, pokud za jeden ananas zaplatím 1 euro?

Správná odpověď:

B =  0,1875 Eur

Postup správného řešení:

A=1 Eur 1 A=2P P=A/2=1/2=12=0.5 Eur  3P=4J J=3/4 P=3/4 0.5=38=0.375 Eur  3J=6 B B=3/6 J=3/6 0.375=316=316 Eur=0.1875 Eur



Budeme velmi rádi, pokud najdete chybu v příkladu nebo nepřesnost a ji nám prosím pošlete . Děkujeme!






avatar




Tipy na související online kalkulačky
Potřebujete pomoci sčítat, zkrátít či vynásobit zlomky? Zkuste naši zlomkovou kalkulačku.

K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:

Související a podobné příklady:

  • Ovoce
    jablka Anna si koupila koš s ovocem, z toho 1/5 jablka, 1/4 pomeranče a zbytek je 33 banánů. Kolik kusů ovoce nakoupila celkově?
  • Pozemek
    tatrka Pozemek má cenu 33295 Kč. 1.majitel má 5/15, 2.majitel má 4/15, 3.majitel má 1/5 a 4.majitel má 1/5. Kolik každý z nich dostane Kč?
  • Ovoce 2
    pomaranc Mám 2 kg ovoce(jablka +pomeranče) za 50,- . 1 kg jablek je za 22, - pomeranče 1 kg za 34, - Kolik váží jednotlivé ovoce?
  • Ovocný 2
    banan Ovocný salát je připraven z pomerančů a banánů. Jeden kilogram pomerančů stojí po 30 Kč a jeden kilogram banánů 18 Kč. Kolik kilogramů banánů je třeba přidat k půl kilogramu pomerančů, aby vznikl ovocný salát v ceně 21 Kč za 1kg?
  • Banán
    banan Děti si na výletě rozebraly 48 banánů. Některé děti si vzaly po 1 banánu, o 6 dětí méně si vzalo po 2 banánech a poslední Anička si jako jediná nevzala ani 1 banán. Kolik dětí bylo na výletě?
  • Ryba bangus
    fish Prodejce ryb prodává 6/7 kilogramů bangusu za 71,8 euro. Pokud si koupíte 9 3/7 kila bangusu, kolik to bude stát?
  • Marta
    fruits Marta nesla kamarádce 7 jablek,6 hrušek a 3 pomeranče. Cestou ale dva kusy ovoce snědla. Určete která z následujících situací mohla nastat a jaké dva kusy ovoce by Marta v takovém případě musela sníst: a)Maruška nedostala žádný pomeranč b)Maruška dostala
  • Hrušky a pomeranče
    hrusky Je 3krát tolik hrušek jako pomerančů. Pokud skupina dětí dostane 5 pomerančů každý, nezůstanou žádné pomeranče. Jestliže stejná skupina dětí dostane 8 hrušek každý, zůstane ještě 21 hrušek. Kolik dětí a pomerančů?
  • Jablka 6
    jablon Na stole byla jablka. Aleš si vzal čtvrtinu jablek, bára z toho co zůstalo třetinu. Cyril vzal ze zbytku polovinu. Zbylá čtyři jablka si vzal emil. Kolik bylo na stole jablek celkem?
  • Denáre
    jablka Obchodník koupil jisté množství jablek a zaplatil 1 denár za každých 7 jablek. Následující den prodal všechny jablka po 1 denár za 5 kusů a vydělal tak 12 denárů. Kolik jablek původně koupil a kolik musel investovat do tohoto obchodu?
  • Pomeranče
    pomaranc Mamka rozdělila svým třem dětem pomeranče v poměru 6: 5: 4. Dvěma dětem dala 45 pomerančů. Kolik bylo všech pomerančů?
  • Zvonečky
    bell Kryštof prodává 10 zvonečků za různou cenu:1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 eur. Potřebuje zabalit všechny zvonečky do 3 krabic tak, aby cena zvonečků v každé krabici byla stejná. Kolika způsoby to může udělat? A)1 b)2 c)3 d)4 e)nelze je takto rozdělit
  • Jablká 4
    jablone Míra natrhal za 2 a čtvrt hodiny tři a půl přepravky jablek. Kolik přepravek natrhá za jednu hodinu? Jak dlouho bude muset trhat, aby splnil denní normu 10 přepravek?
  • Rozdíl a podíl
    fractal Pokud se podíl 8/13 a 2 odečte od výsledku násobení 1 3/4 a 8/21, jaký je rozdíl?
  • Krejčí
    sijaci_stroj Krejčí koupil 2 3/4 m látky a zaplatil 638 Kč. Urči cenu za 1 m látky.
  • Kolik 77
    jablka Kolik zaplatil Jakub za 3,5 kg jablek, jestliže 1 kg jablek stal 18 Kč
  • Running
    runners Joanne uběhla 8 1/2 Kyleigh 1 2/3 a John 6 3/4 mil za jeden den. Kolik mil dívky uběhly za tři dny?