Marek 2

Marek měl 325 Kč. Koupil si za 129 Kč tričko, v rybářských potřebách chtěl utratit 276 Kč. Kolik Kč mu na rybářské potřeby přidali rodiče? Kolik týdnů mu krátili o 10 Kč kapesné, než splatil dluh

Správná odpověď:

d =  80
n =  6

Postup správného řešení:

d=325129276=80
n=d/15=80/15=6



Našel si chybu či nepřesnost? Klidně nám ji napiš.



avatar







Tipy na související online kalkulačky
Chcete zaokrouhlit číslo?
Chcete proměnit jednotky času, např. hodiny na minuty?

Související a podobné příklady:

  • Svačina
    ball1 3 kamarádi jdou koupit míč a ten stojí 300kč. každý dá 100kč. Později prodavač zjistí že míč stojí 250kč. po učnovi pošle 50 kč. učeň si koupí svačinu za 20kč. Chlapcum vrátí 30kč - každému 10kč. Každý chlapec platil za míč 90kč. 3*90=270+20 za svačinu -
  • Koncert
    freddie-mercury Na koncert bylo prodáno 150 vstupenek po 360 Kč, 235 vstupenek po 240 Kč a 412 vstupenek po 180 Kč. Jak vysoká byla celková tržba za vstupenky?
  • Pokladník
    penize Pokladník během dne přijal 853 Kč, 389 Kč a 2605 Kč a vyplatil třikrát 472 Kč. Po uzavření měl v pokladně 3796 Kč. Kolik korun měl v pokladně než otevřel?
  • Magda
    mince Magda měla 300 Kč. S kamarádkou Lenkou šla ve středu do kina, lístky celkem stály 258 Kč. V kině si koupila popcorn za 49 Kč. Lenka jí zaplatila svůj lístek a dala ještě dvacetikorunu na popcorn. Ve čtvrtek potkala Danu, která jí vrátila dluh 54 Kč. Magda
  • Stromky - MO
    stromcek Prodavač vánočních stromků prodával smrčky za 220kč, borovičky po 250kč a jedličky po 330kč. Ráno měl stejný počet smrčků, jedliček a borovic. Večer měl všechny stromky prodané a celkem za ně utržil 36000kč. Kolik stromků prodavač toho dne prodal?
  • Večeře v motorestu
    motorest V motorestu se podávají tři různé večeře A, B, C. Do motorestu přijely tři 20 členné skupiny. Ze skupiny 1 si objednali večeři A 20 členu a jejich průměrná cena večeře ve skupině byla 200 Kč. Ze skupiny 2 si objednali večeři A 10 členu, večeři B 10 členu
  • Z5–I–1 MO 2017
    rohliky Honzík dostal kapesné a chce si za něj koupit něco dobrého. Kdyby si koupil čtyři koláče. Zbylo by mu 5kč. Kdyby si chtěl koupit pět koláčů, chybělo by mu 6kč. Kdyby si koupil dva koláče a tři koblihy, utratil by celé kapesné beze zbytku. Kolik stoji jedn
  • Euro či marka
    mince Paní Vítovcová a paní Kupcová jely na několik dní do Paříže. Ve směnárně si paní Vítovcová vyměnila 30 marek a 100 franků a zaplatila celkem 1200 Kč. Paní Kupcová zaplatila za 10 marek a 200 franků dohromady 1 400 Kč. Za kolik korun se prodávala marka a z
  • Knihkupec
    books Knihkupec nakoupil 45 výtisků knih pohádek po 120 kč a 65 výtisků encyklopedie po 325 kč. pak ve své prodejně prodával tak to: pohádky za 135 kč a encyklopedie za 360 kč. Jaká byla nákupní cena knih? A prodejní cena knih? Jaký měl knihkupec výdělek?
  • Maminka
    penize Maminka si koupila čokoládu za 20Kč, bundu za 412Kč, teplákovou soupravu za 2 348Kč a banány za 12Kč. Kolik Kč jí zbylo jestliže měla 3001?
  • 5 krabiček
    flasa 5 krabiček ryb a 3 láhve nápoje stojí 276,-Kč. 3 krabičky ryb a 2 láhve nápoje stojí 176,-Kč. Kolik Kč zaplatíme za 2 krabičky ryb a jednu láhev nápoje?
  • Nákup
    rohliky Petr si koupil ke svačině 0,35 kg šunky, 6 rohlíků a minerálku. Kolik za nákup zaplatil? (Minerálka stojí 14,60kč, rohlík 3,40kč a kilogram šunky 129kč). Nákup zaokrouhli na celé koruny.
  • Bonbony 2
    bonbons Kilo bonbónů bude stát 260 Kč. První druh má cenu 320 za kg, druhý druh 240Kč za kg. Kolik kilo obou druhů bonbonů třeba na přípravu 100 kg směsi?
  • Úspory
    money Čtyřčlenná rodina spoří. Otec uspořil za měsíc 530kč, matka o 230kč méně než otec, Tomáš o 275kč méně než matka a Jana o 20kč více než Tomáš. Kolik kč uspořila rodina dohromady za 1 rok?
  • Na městském
    vaha Na městském tržišti se uskutečnil prodej jablek za smluvní ceny. Vypočtěte, jaká byla průměrná cena 1 kg prodaných jablek: Stánek, Prodej kg, Cena Kč/kg 1 325 6,20 2 194 7,00 3 258 6,50 4 870 5,90 5 275 6,40
  • Ořechy
    oriesky 500g lískových ořechů stojí 150kč, 2kg vlašských ořechů stojí 280kč a 20dag burských ořechů stojí 32kč 1. kolik zaplatíme za 150g burských ořechů 2. kolik gramů vlašských ořechů stojí 42kč 3. kolik zaplatíme za 150g směsi kterou nám prodavač namíchá rovný
  • Rodiče
    penize Rodiče mají na studiích své 3 děti, měsíčně je stojí 3 650 Kč. Za Libora rodiče platí měsíčně 350 Kč méně než za Zdeňka a za Evu o 400 Kč více než za Zdeňka. Kolik Kč měsíčně zaplatí za každého z nich?