Maminka 3

Maminka koupila Honzovi a Daně bundy. Zaplatila za ně 1 126 Kč. Kolik korun stála Danina bunda, když byla o 108 Kč levnější než Honzova?

Správný výsledek:

d =  509 Kc

Řešení:


1126 = d + (d+108)

2d = 1018

d = 509

Vypočtené naší jednoduchou kalkulačkou na rovnice.



Budeme velmi rádi, pokud najdete chybu v příkladu, pravopisné chyby nebo nepřesnost a ji nám prosím pošlete . Děkujeme!






Zobrazuji 0 komentářů:
avatar




Tipy na související online kalkulačky
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?

K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:

Další podobné příklady a úkoly:

  • Narozeniny 3
    spice Maminka nakoupila při příležitosti Mirkových narozenin 21 zákusků, jedna špička stála 9 Kč a kremrole stála 12 Kč. Za zákusky zaplatila 213 Kč. Kolik maminka koupila kremrolí a kolik špiček?
  • Nákup
    cart Maminka koupila 5 krabic mléka a 7 kg brambor a platila celkem 147 Kč. Teta koupila 7 krabic mléka a 3 kg brambor a zaplatila 131 Kč. Jaká je cena 1 krabice mléka a 1 kg brambor? Kolik Kč by dohromady ušetřily, kdyby nakoupily v supermarketu, kde mají ste
  • Zverimex 2
    dog Aneta má 13 slepic, 9 králíků, 2 kočky a jednoho psa. Ve zverimexu stojí 1 pták 100 Kč, 1 králík 120 Kč, 1 kočka 400 Kč a 1 pes 620 Kč. 1. Kolik celkem Aneta zaplatila za všechna zvířata? 2. Aneta koupila všechna zvířata naráz. Kolik by zaplatila, kdyby n
  • Paní Beránková
    3veci Paní Beránková kupovala v obchodě 3 věci. Celkem za nákup zaplatila 248 Kč. První věc stála 112 Kč a druhá 101 Kč. Kolik stála třetí věc?
  • Ceny 3
    sveter . Za 13 bund a 5 svetrů téže velikosti a kvality utržila prodejna 19850 Kč. Svetr byl o 350 Kč levnější než bunda. Určete cenu bundy a svetru
  • Nákup ovoce
    zemiaky_6 Jirka s maminkou byl na nákupu. Maminka koupila 2 kg broskví a 5 kg brambor a platila 173 Kč. Sousedka koupila 3 kg broskví a 4 kg brambor a platila 186 Kč. Kolik stálo 1 kg broskví a 1 kg brambor?
  • Ořechy
    oriesky 500g lískových ořechů stojí 150kč, 2kg vlašských ořechů stojí 280kč a 20dag burských ořechů stojí 32kč 1. kolik zaplatíme za 150g burských ořechů 2. kolik gramů vlašských ořechů stojí 42kč 3. kolik zaplatíme za 150g směsi kterou nám prodavač namíchá rovný
  • Maminka
    penize_11 Maminka si koupila čokoládu za 20Kč, bundu za 412Kč, teplákovou soupravu za 2 348Kč a banány za 12Kč. Kolik Kč jí zbylo jestliže měla 3001?
  • Maminka 5
    zakusky Maminka koupila na oslavu narozenin zakusky. Větrník stál 14 Kč, indianek 11 Kč. Za 15 zákusků zaplatila 201 Korun. Kolik koupila větrníků a kolik indiánů?
  • Lenka a peníze
    Karl_Lagerfeld_2014 Když si Lenka za 1/3 svých úspor koupila kalhoty, za 1/5 tričko a 1/8 utratila u kadeřníka, zbylo jí 328Kč. Kolik korun měla uspořeno? A kolik stál kadeřník?
  • Jonathan a Golden
    jablka_14 Zuzana koupila 3 kg jablek odrůdy Jonathan. Potom si všimla, že jablka Golden jsou o 3 Kč za kilogram levnější. Tak jich koupila 2 kg. Za jablka zaplatila celkem 109 Kč. Kolik stál 1 kg Jonathanů a kolik 1 kg Goldenů?
  • Katka 3
    listky Katka kupovala lístky do kina pro spolužáky. Pro chlapce koupila 7 lístků na čtvrtek a 5 lístků na pátek a zaplatila 186 Kč. Pro děvčata koupila 11 lístků na čtvrtek a 4 lístky na pátek a zaplatila 246 Kč. Kolik korun stál lístek na čtvrtek a kolik na pát
  • Babička
    babika Babička koupila dětem dvě stejné autíčka a jednu panenku. Celkem zaplatila 492 Kč. Panenka stála 150 Kč. Kolik korun stálo 1 autíčko?
  • Sladkosti 3
    cukriky Kolik kg červených bonbónů v ceně 65 Kč za 1 kg je nutné přidat k 5 kg modrých bonbónů v ceně 140 Kč za 1 kg, když cena směsi má být 120 Kč za 1 kg.
  • Úspory
    penize_20 Pavel má polovinu větší úspory než Standa, ale stejné úspory jako Radek. Standa uspořil o 120 Kč méné než Radek. Jaké úspory maji všichni tři chlapci dohromady ? A) méné než 600 Kč B) 600 Kč C) 960 Kč D) 1200 Kč E) jiný počet korun
  • Šaty strojem
    sicistroj Maminka si koupila 4 metry látky na šaty. Jeden metr této látky stál 375 kč. Za ušití zaplatila 652 kč. Jaká byla celková cena šatů?
  • Paní Součková
    juice Paní Součková koupila 6 pomerančový a 5 jablečný džusu a zaplatila celkem 254 Kč. Paní Dernerova koupila 6 jablečný džusu a 5 pomerančový džusu a zaplatila za ně o 2 Kč méně než paní Součková . Kolik stály jednotlivé džusy?