Oplátka, tyčinka
Jarmila si koupila oplátku, tyčinku a čokoládu. Zaplatila 38 Kč. Tyčinka byla o 8 Kč dražší než oplatka, čokoláda je čtyřikrát dražší než oplatka. Kolik stála oplatka, tyčinka a čokoláda?
Správná odpověď:

Tipy na související online kalkulačky
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?
Chcete proměnit jednotky času, např. hodiny na minuty?
Chcete proměnit jednotky času, např. hodiny na minuty?
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Související a podobné příklady:
- Za máslo
Za máslo a čokoládu jsem zaplatil 36 korun. Máslo bylo o 6 kč dražší než čokoláda. Kolik korun stála čokoláda?
- Třídní 2
Třídní učitelka koupila na konci roku svým žákům hrneček a sladkosti. Jeden hrneček stál 15 Kč, čokoláda 12 Kč a oplatku 9 Kč. Kluci dostali hrneček a čokoládu, dívky hrneček a oplatku. Kolik korun paní učitelka zaplatila, jestliže kluků bylo ve třídě x a
- Slovni uloha
Babička koupila svým vnoučatům nové aktovky. Pavel dostal modrou aktovku za 1350kč a Markétka červenou aktovku, která byla o 270 kč dražší než Pavlova. Kolik korun stála červená aktovka? Kolik kč zaplatila babička za obě aktovky dohromady?
- Jarmila
Jarmila si koupila za dvě pětiny svých peněz knihu, zbylo jí 75 Kč. a) Kolik Kč měla Jarmila původně? b) Kolik Kč stála kniha?
- Maminka 3
Maminka koupila Honzovi a Daně bundy. Zaplatila za ně 1 126 Kč. Kolik korun stála Danina bunda, když byla o 108 Kč levnější než Honzova?
- V obchodním
V obchodním domě prodávají kola pro rodiny s dětmi. Dámské kolo je o 10 % dražší než pánské a dětské je o třetinu levnější než dámské. Za dvě dětská, jedno pánské a jedno dámské kolo rodina zaplatila celkem 31 030 Kč. Kolik korun stála jednotlivá kola?
- Pamatovala 2766
Teta koupila 6 stejných hrníčků a jednu konvici na kávu. Celkem zaplatila 60 €. Konvice byla dražší než jeden hrníček, ale levnější než dva hrníčky. Teta si pamatovala, že všechny ceny byly v celých eurech. Kolik € stál jeden hrnek a kolik konvice?