Lízátka

V pátek dopoledne jsme otevřeli další krabici s lízátky a ještě do oběda jsme s ní třetinu prodali po 4 korunách za kus. Zbytek krabice jsme doprodali po obědě a to jsme cenu zvedli na 5kč za kus. Pokud je v celé krabici 90 lízátek kolik jsme za ní celkem utržili.

Správný výsledek:

x =  420 Kc

Řešení:

n=90 x=4 n3+5 (nn3)=4 903+5 (90903)=420 Kc



Budeme velmi rádi, pokud najdete chybu v příkladu, pravopisné chyby nebo nepřesnost a ji nám prosím pošlete . Děkujeme!






Zobrazuji 0 komentářů:
avatar




Tipy na související online kalkulačky
Potřebujete pomoci sčítat, zkrátít či vynásobit zlomky? Zkuste naši zlomkovou kalkulačku.

K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:

Další podobné příklady a úkoly:

  • Hračky
    obruce-a-svihadla V prodejně hraček prodali stejný počet míčů po 62 kč jako švihadel po 34 kč. Utržili 576 kč. Kolik prodali míčů a kolik svihadel?
  • V divadle 2
    cinema2 V divadle stojí vstupenka na balkon x kč, do hlediště y kč. Na odpolední představení prodali 98 vstupenek na balkon a 186 vstupenek do hlediště a utržili celkem 10970 kč. Na večerní představení prodali 127 vstupenek na balkon a 155 vstupenek do hlediště a
  • Katka 3
    listky Katka kupovala lístky do kina pro spolužáky. Pro chlapce koupila 7 lístků na čtvrtek a 5 lístků na pátek a zaplatila 186 Kč. Pro děvčata koupila 11 lístků na čtvrtek a 4 lístky na pátek a zaplatila 246 Kč. Kolik korun stál lístek na čtvrtek a kolik na pát
  • Stavebnice 2
    merkur V obchodních domě prodávali stavebnice po 357 kč. V jednom měsíci prodali 68 stavebnic a ve druhém měsíci 92 těchto stavebnic. Kolik korun utržili za tyto prodané stavebnice?
  • Za školni
    skola_3 Za školni vylet zaplatili žaci 6 b celkem 1000 kč. za vlak zaplatili dohromady 230kč, každy za oběd ještě 35 kč. kolik žáku bylo na výletě?
  • Do mateřské
    cokolada Do mateřské školky bylo zakoupeno 40 čokolád dvojího druhu. Mléčná po 16 Kč za kus a oříšková po 11 Kč za kus. Celkem bylo zaplaceno 565 Kč. Kolik bylo kterých čokolád?
  • Linoleum
    linoleum1 Za linoleum do chodby tvaru obdélníku délky 15 m zaplatila teta 2 592 Kč. Kolik stál 1m linolea? Příští měsíc bylo linoleum zlevněno o třetinu. Kolik korun mohla teta ušetřit, kdyby ho koupila o měsíc později?
  • Sleva
    lcd_1 Počítačový monitor se v březnu prodával za 8 400 kč. V dubnu obchodník cenu snížil o 798 kč. Vypočítejte, o kolik procent byla cena snížena.
  • Do mateřské 2
    cokolada Do mateřské školky bylo zakoupeno 50 čokolád dvojího druhu – mléčné po 16 Kč za kus, oříškové po 11 Kč za kus. Celkem bylo zaplaceno 700 Kč. Kolik bylo kterých čokolád?
  • Pozemek
    tatrka Pozemek má cenu 33295 Kč. 1.majitel má 5/15, 2.majitel má 4/15, 3.majitel má 1/5 a 4.majitel má 1/5. Kolik každý z nich dostane Kč?
  • Víno
    wines_1 5 litrů bílého vína a 6 litrů červeného vína bylo za 432 Kč. 1 litr červeného vína je o 6 Kč dražší než 1 litr bílého vína. Kolik zaplatíme za 1 litr bílého a 1 litr červeného vína?
  • Prázdniny 6
    penize_44 Pavel si šetří na prázdniny. Od tatínka dostal 1100Kč. Pětinu si ušetřil sám a zbytek 500kč dostal od maminky. Kolik stál jeho výlet o prázdninách?
  • Čtyři žáci
    four_digit Čtyři žáci si rozdělili 594 Kč tak, že druhý dostal o 40% méně než první, třetí o 1/5 méně než čtvrtý a čtvrtý o 180 Kč méně než první. Kolik korun dostal každý z nich?
  • Hrozno a krabice
    hrozno Do krabice s hmotností 1/4 kg jsem dal 3/5 kg hroznů. Kolik kilogramů váží hrozno a krabice celkem?
  • Výlet 7
    skola Ve třídě 9. C se vybírají peníze na školní výlet. 2/3 z vybrané částky byly od děvčat a 1/4 od chlapců. Zbytek 410 Kč připadlo z třídního fondu. Kolik bude stát školní výlet celkem?
  • Sladkosti
    dort_1 Anička má 50 Kč , Anežka má 46 Kč a za všechny peníze chtějí koupit zákusky na rodinou oslavu. Rozhodují se mezi dortíky a větrníky . Větrnik je o 4 Kč dražší než dortík a dortíků by se dalo za všechny peníze koupit o třetinu více než větrníků. Kolik stoj
  • Ananas
    banan_1 Za cenu jednoho ananasu koupím dva pomeranče. Za cenu tří pomerančů koupím čtyři jablka. Za cenu tří jablek koupím 6 banánů. Jakou cenu má jeden banán, pokud za jeden ananas zaplatím 1 euro?