Hladina vody 7

Mezi 21:00 a 6:45 klesla hladina vody v bazénu o 4/9 palce. Za předpokladu, že hladina vody klesala neustále, o kolik hladina vody klesla každou hodinu?

Správná odpověď:

h =  0,1975 in/h

Postup správného řešení:

t1=9,00 t2=6:45=6 hod 45 min =6+6045=6,75 hod=6,75  t=t1t2=96,75=49=2,25 h x=4/9=940,4444 in  h=x/t=0,4444/2,25=0,1975 in/h



Našel jsi chybu či nepřesnost? Prosím nám ji pošli.







Tipy na související online kalkulačky

K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:

aritmetikaJednotky fyzikálních veličinÚroveň náročnosti úkolu

Související a podobné příklady: