Vepřového 78524
Ulysses koupil 6 1/2 kg hovězího masa, 3 3/4 kg vepřového masa a 5 1/2 kg kuřecího masa. Pokud 1 kg hovězího masa stojí 400 pesos, 1 kg vepřového 300 pesos a 1 kg kuřecího 170 pesos. Kolik drobných zbývá, když za nákup dal 5000 pesos?
Správná odpověď:

Tipy na související online kalkulačky
Potřebujete pomoci spočítat smíšená čísla? Zkuste naši kalkulačku na smíšená čísla.
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Jednotky fyzikálních veličin:
Úroveň náročnosti úkolu:
Související a podobné příklady:
- Spotřeboval 57653
Matematika: vyřešit každý problém. 1. pro vnitřní prostory školy připravila skupina studentů 23 1/2 litru limonády k prodeji. Zbylo jim 3 5/8 litru. Kolik litrů limonády se prodalo? 2. Moje matka koupila 3 3/4 kg hovězího, 23/5 kg vepřového a 5 1/2 kg kuř
- Maso
Půl kilogramu vepřového masa a tři čtvrtiny kilogramu hovězího masa stálo celkem 5,1 USD. Jedna čtvrtina kilogramu hovězího a 1 kilogram vepřového masa stál 4,9 USD. Určete cenu 1 kg masa každého druhu.
- Maso DPH
O kolik by se měla změnit cena 2,5 kg hovězího masa ktere v prosinci stálo 5,71 € za 1kg pokud se změnilo dph z 20% na 10%. kolik bude stát 2,5kg od ledna?
- Na balíčku
Na balíčku hovězího masa zakoupeného v obchodě byl tento údaj: 0,520 kg a cena 64 Kč. Kolik korun stojí 1 kg tohoto druhu masa?
- Jednotkové 12781
V obchodě Janko koupil 300g šunky, 5 rohlíků, 1,5kg rajčat a 2l mléka. Jednotkové ceny jsou uvedeny v tabulce - šunka 6,50e/kg, rohlíky 0,06e/ks rajčata 3,4e/kg mléko 0,95e/l. Kolik zaplatil Jeníček za nákup?
- Nákup
Petr si koupil ke svačině 0,35 kg šunky, 6 rohlíků a minerálku. Kolik za nákup zaplatil? (Minerálka stojí 14,60kč, rohlík 3,40kč a kilogram šunky 129kč). Nákup zaokrouhli na celé koruny.
- Duo maso
V jednom kilogramu masa dvou barev je 650 g vepřového masa, zbytek tvoří kuřecí maso. Jeden kilogram vepřového masa je o 40 Kč dražší než kilogram kuřecího masa. Kolik korun může stát jeden kilogram kuřecího masa aby cena jednoho kilogramu masa dvou barev
- Christine 59363
Christine prodala čtyři duriany o hmotnosti 1,3 kg, 1,5 kg, 1,4 kg a 1,6 kg a vydělala 353,80 Php (pesos). Kolik stojí kilogram durianu?
- Kuchař
Kuchař má připravit 60 stogramových porcí pečeného vepřového masa ví, že pečením ztratí 1 kg syrového masa 150 gramů. Kolik kilogramů masa musí začít péct?
- Potřebujeme 20623
Na přípravu drůbežího rizota pro 4 strávníky potřebujeme 200 g rýže, 150 g hřibů, 150 g hrášku, 300 g kuřecího masa, 600 ml vývaru a 5 g soli. Jaké množství surovin potřebujeme pro 10 strávníků?
- Nákup
Koupil tričko, vazanku a košili. Vazanka byla 3krat levnější než košile. Tričko bylo o 70kc dražší než vazanka. Celkem zaplatil 470kc. Kolik zaplatil za vazanku, tričko a košili. ?
- Šnek si
Šnek si koupil turboulitu a hned si jí v obchodě vyměnil za starou. Najednou se plazil 2,376 m/s. Za jak dlouho se dostal s novou ulitou domů, jestliže byla cesta dlouhá 1 188m?
- Nákup ovoce
Jirka s maminkou byl na nákupu. Maminka koupila 2 kg broskví a 5 kg brambor a platila 173 Kč. Sousedka koupila 3 kg broskví a 4 kg brambor a platila 186 Kč. Kolik stálo 1 kg broskví a 1 kg brambor?
- Pralinky
V luxusní pralinkárně přípravili 3,2 kg směsi dvou druhů bonbonů v ceně 273 Kč za 1 kg. Marcipánové bonbóny stojí 345 Kč/kg a nugátové 255 Kč/kg. Kolik kilogramů každého druhu bonbónů bylo použito?
- Zaplatila 7162
Maminka zaplatila za nákup 132,50 Sk. Kupila chléb, 5 kg jablek a tři litry mléka. Víme, že chléb stal dvakrát tolik jako mléko a kilogram jablek stojí o 6,50 Sk méně než mléko. Kolik korun stálo mléko a chléb a kilogram jablek?
- Reprezentuje 68174
V atlasu masa vydaném Nadací Jindřicha Bolla je uvedeno, že na jeden kilogram masa je zapotřebí 6,5 kg obilí, 36 kg krmné směsi a 15 kubíků vody. Laurin plátek hovězího masa v burgeru vážil v syrovém stavu 45 gramů. Kolik kilogramů obila, krmné směsi a ko
- Embéčka Škoda MB
Spotřeba auta na 100 km je 6,6 litru benzinu, 1 litr benzínu stojí 1,274 euro. Kolik euro minul dědeček, pokud autem prošel 321 km.