Zájezd
Cena jednodenního zájezdu pro dospělého je 185 Kč. Sleva pro dítě je 50 Kč. Kolik korun bude stát zájezd čtyřčlennou rodinu(rodiče a dvě děti)?
Správná odpověď:

K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Související a podobné příklady:
- Dospělého 5885
Boris a Braňo byli s rodiči na dovolené u moře. Pobyt stal celou rodinu 2170 eur. Cena zájezdu pro dítě byla 115 eur nižší než pro dospělého. Letos ještě oba kluci této slevy využili. Jaká byla cena zájezdu pro dítě a jaká pro dospělého?
- Zájezd 6
Zájezd do Egypta byl na poslední chvíli zlevněn o jednu třetinu ceny. Sleva činila 5760 Kč. Jaká byla původní cena zájezdu?
- Lyžařského
Lyžařského zájezdu se zúčastnili dospělí a děti, celkem 40 osob. Cena zájezdu byla 140 Kč pro dospělé a 60 Kč pro děti. Celkem se vybralo 3 200 Kč. Kolik dětí a kolik dospělých se zúčastnilo zájezdu?
- Zájezd 3
Zájezdu se zúčastnilo 40 dětí a dospělých. Dohromady zaplatili 24 100Kč. Kolik bylo dospělých a kolik dětí, jestliže děti platily 400Kč a dospělí 700 Kč?
- Do kina 2
Vstupenka do kina stála pro děti 150 Kč a pro dospělého 200 Kč. Na filmové představení bylo prodáno 100 vstupenek a pokladní vybrala 16 000 Kč. Vypočtěte: a. Kolik dětských vstupenek bylo prodáno? b. Kolik Kč vybrali za vstupné pro dospělé? c. O kolik pro
- Zájezd 2
Zájezd pro jednu osobu stojí 14 800 kč. Kolik za něj zaplatí tříčlenná rodina, jestliže dítě má slevu čtvrtinu ceny?
- Šestá
Šestá třída jela na zájezd na Moravu. Každý z 26 žáků zaplatil 320 Kč a škola ještě doplácela celkem 3510 Kč. Jaká byla průměrná cena zájezdu na žáka?
- Rodiče
Rodiče mají na studiích své 3 děti, měsíčně je stojí 3 650 Kč. Za Libora rodiče platí měsíčně 350 Kč méně než za Zdeňka a za Evu o 400 Kč více než za Zdeňka. Kolik Kč měsíčně zaplatí za každého z nich?
- Duo maso
V jednom kilogramu masa dvou barev je 650 g vepřového masa, zbytek tvoří kuřecí maso. Jeden kilogram vepřového masa je o 40 Kč dražší než kilogram kuřecího masa. Kolik korun může stát jeden kilogram kuřecího masa aby cena jednoho kilogramu masa dvou barev
- V obci
V obci se pořádá karneval. Poměr ceny jedné dětské vstupenky a ceny jedné vstupenky pro dospělého je 3:4 (v tomto pořadí). Dvě dětské vstupenky a tři vstupenky pro dospělého stojí dohromady 270,- Kč. Kolik celkem zaplatí za vstupenky na karneval 2 dospělí
- Oddíl 4
Oddíl tvoří 80 dětí a dospělých. Tábor je stal dohromady 116400 Kč. Každé dítě zaplatilo 1200 Kč a každý dospělý 1800 Kč. Kolik bylo dospělých účastníků, kolik za tábor zaplatily děti a kdo a o kolik zaplatil za tábor více peněz?
- Buddhova směs
1kg bílého čaje stojí 1 800 Kč. 1kg zeleného čaje stojí 1 200 Kč. Určí kolik g bílého a zeleného čaje bude obsahovat balíček Buddhova směs, jestliže bude vážit 50g a bude stát 65 Kč.
- Kolik 54
Kolik korun bude stát barva na natření plechového zásobníku tvaru válce (d = 4,2 m, v = 5,5 m), když se z 1 kg barvy natře asi 5 m² plochy a 1 kg barvy stojí 115 Kč?
- Dávky vitamínů
Děti i dospělí užívají doporučené dávky vitamínů denně po celý rok. Dle příbalového letáku je doporučená denní dávka vitamínů pro dítě poloviční, než u dospělého. Dva dospělí spotřebují dohromady jedno balení vitamínů za 30 dní. Otázka zní: Za kolik dní s
- Bonbony 2
Kilo bonbónů bude stát 260 Kč. První druh má cenu 320 za kg, druhý druh 240Kč za kg. Kolik kilo obou druhů bonbonů třeba na přípravu 100 kg směsi?
- Sleva 18
Zboží bylo zlevněno o 15% z původní ceny 3400kč. Jaká je nová cena?
- Decimetrů 4911
Děti házeli míčkem do dálky. 1. dítě hodilo 27 metrů 2. díle hodilo 180 decimetrů. 3. dítě hodilo 290 decimetrů. Které dítě hodilo nejdál?