Kilo 2

Jeden kilogram jablek stojí 25 Kč. Vypočítej kolik zaplatíš za 700 g.

Správná odpověď:

x =  17,5 Kc

Postup správného řešení:

m=700 g kg=700:1000  kg=0,7 kg x=25 m=25 0,7=17,5 Kc



Našel jsi chybu či nepřesnost? Klidně nám ji napiš.



Zobrazuji 1 komentář:
Žák
Kolik korun zaplatíme za 1kg ?





Tipy na související online kalkulačky

K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:

    Jednotky fyzikálních veličin:

    Úroveň náročnosti úkolu:

    Související a podobné příklady: