Žvýkačky
Za 3 žvýkačky zaplatíš o 20 korun méně než za 7 žvýkaček. Kolik stojí 1 žvýkačka a kolik stojí balík 5ks?
Správná odpověď:

Tipy na související online kalkulačky
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Související a podobné příklady:
- Kilo 2
Jeden kilogram jablek stojí 25 Kč. Vypočítej kolik zaplatíš za 700 g.
- Půl kg
Půl kg kávy stojí 124 Kč. Vypočítej kolik korun zaplatíš za 3/4kg této kávy.
- Rámeček
Za 5 rámečků na fotografie zaplatíš o 12 € více než za 3 rámečky. Kolik stojí jeden rámeček?
- Fotografie 6227
Za 5 rámečků na fotografie zaplatíš o 12 eur více než za 3 rámečky. Kolik stojí jeden rámeček?
- Jedna 3
Jedna židle stojí dvakrát méně než dva stoly. Jeden stůl stojí 720kc. Kolik korun stojí stůl a 4 židle?
- Rodiče
Rodiče mají na studiích své 3 děti, měsíčně je stojí 3 650 Kč. Za Libora rodiče platí měsíčně 350 Kč méně než za Zdeňka a za Evu o 400 Kč více než za Zdeňka. Kolik Kč měsíčně zaplatí za každého z nich?
- Organizátoři 2
Organizátoři koncertu prodali lístky celkem za 18000Kč. Místa v hledišti jsou rozdělena na dva různě placené sektory. Lístek v 1. sektoru stojí 500Kč. Koncertu se zúčastnilo celkem 300osob, přičemž do 1. sektoru se vejde o 60 osob méně než do 2. sektoru.