Rámeček
Za 5 rámečků na fotografie zaplatíš o 12 € více než za 3 rámečky. Kolik stojí jeden rámeček?
Správná odpověď:

Tipy na související online kalkulačky
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Související a podobné příklady:
- Fotografie 6227
Za 5 rámečků na fotografie zaplatíš o 12 eur více než za 3 rámečky. Kolik stojí jeden rámeček?
- Žvýkačky
Za 3 žvýkačky zaplatíš o 20 korun méně než za 7 žvýkaček. Kolik stojí 1 žvýkačka a kolik stojí balík 5ks?
- Rámeček
Peter chce dát obrázek do rámečku. Obraz je široký 7 3/5 cm. Aby se vešel do rámečku obrázku, nemůže být větší než 7 3/10 cm široký. Jak moc by měl být obrázek oříznut?
- Kilo 2
Jeden kilogram jablek stojí 25 Kč. Vypočítej kolik zaplatíš za 700 g.
- Tři kamarádky
Tři kamarádky Mirka, Lucka a Hanka sbírají fotografie. Kdyby měla Mirka o 3 fotografie více než má, měla by tolik jako Hanka. Kdyby měla Lucka o 5 fotografií méně než má, měla by tak jako Hanka. Kolik fofografií má každá, pokud spolu mají 431?
- Pravitka 7347
Sešit stojí z eur, tužka c eur a pravitko stojí tolik jako sešit a tužka spolu. Kolik zaplatíš za 3 sešity, 7 tužek a 2 pravitka?
- Dvojnásobek 6531
Makrela stojí m eur. Pokud si koupíš makrelu a 20 sardinek, zaplatíš dvojnásobek. Kolik zaplatíš za: a) makrelu a 40 sardinek b) tři makrely a 80 sardinek
- Půl kg
Půl kg kávy stojí 124 Kč. Vypočítej kolik korun zaplatíš za 3/4kg této kávy.
- Potřebuji
Potřebuji si koupit sešity a obaly. Jeden sešit stojí 12,-Kč, jeden obal stojí 3,-Kč. Mám jednu padesátikorunu a jednu dvacetikoruna. .Kolik sešitů a obalů si za to můžu koupit? Vymysli více možností.
- Látka - textil
Maminka koupila chlapcům stejnou látku na šaty. Pepikovi 2,5m látky, Karlovi 1,25m a Lojzovi o 0,3m více než Karlovi. Kolik korun zaplatí za látku jestliže 10cm stojí 13,80 Kč?
- Na specializovaných
Na specializovaných webových stránkách si chceš namíchat své vlastní musli. 200 g musli základu stojí 170 Kč. Do základů si chceš přidat cornflakes v čokoládě. 50g této přísady stojí 13 Kč. Kolik zaplatíš za 150g směsi, když hmotnost obou složek bude stej
- Rodiče
Rodiče mají na studiích své 3 děti, měsíčně je stojí 3 650 Kč. Za Libora rodiče platí měsíčně 350 Kč méně než za Zdeňka a za Evu o 400 Kč více než za Zdeňka. Kolik Kč měsíčně zaplatí za každého z nich?
- Kniha 14
Kniha se prodávala za 225 Kč a byla velmi brzy vyprodána. Nakladatelství připravilo dotisk a ještě knihu rozšířilo o nové fotografie. Rozšířená verze knihy stojí 280 Kč. O kolik procent je nová kniha dražší?
- Stáčení do nádob
Prodejce nabízí čerstvé vymačkanou šťávu, kterou zákazníkovi buď stáčí do vlastních nádob, nebo ji prodává v litrových plastových lahvích, které si u něj zákazník zakoupí. Litr šťávy stojí o 40 Kč více než láhev. Natočení šťávy do vlastní nádoby není zpop
- Dělníci
Dělníci za tři dny vyrobili 12 500 kusů součástek. Druhý den jich vyrobili o 200 kusů méně než 3 den a první den o 350 kusů více než 2 den. Kolik jich vyrobili každý den.
- Album
Album na fotografie má 40 stranek. Na třech stránkách je vždy 1 velká fotka, na pěti stránkách jsou 2 menší a na ostatních stránkách jsou 3 fotky. Kolik fotografií je v albu celkem?
- Diesel vs benzin
Dieselové auto stojí o 2599 $ více než bezolovnaté benzínové auto a ročně najezdí v průměru 25 000 km. Dieselový benzín má spotřebu 7,4 l na 100 km a stojí 1,39 USD za litr. Bezolovnatý benzín má spotřebu 8,5 l na 100 km a stojí 1,65 $ za litr. Kolik měsí