Maso DPH

O kolik by se měla změnit cena 2,5 kg hovězího masa ktere v prosinci stálo 5,71 € za 1kg pokud se změnilo dph z 20% na 10%. kolik bude stát 2,5kg od ledna?

Správná odpověď:

c =  13,0854 Eur

Postup správného řešení:

m=2.5 kg c1=5.71 Eur/kg q1=20%=1+20100=1.2 q2=10%=1+10100=1.1  c1=q1 x  x=c1/q1=5.71/1.2=5711204.7583 Eur/kg  c2=x q2=4.7583 1.15.2342 Eur/kg  c=c2 m=5.2342 2.5=13.0854 Eur



Našel si chybu či nepřesnost? Klidně nám ji napiš.



avatar







Tipy na související online kalkulačky
Naše kalkulačka pro výpočet procent Vám pomůže rychle vypočítat různé typické úlohy s procenty.

K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:

Související a podobné příklady:

  • Maso
    maso Půl kilogramu vepřového masa a tři čtvrtiny kilogramu hovězího masa stálo celkem 5,1 USD. Jedna čtvrtina kilogramu hovězího a 1 kilogram vepřového masa stál 4,9 USD. Určete cenu 1 kg masa každého druhu.
  • Maso
    fspisecky-gothajsky-salam Maso ztrácí uzením 18% své hmotnosti. Kolik kilogramů uzeného masa se získalo z 27 1/2 kg syrového masa?
  • Soľ nad zlato
    salt 1,5 kg 20% roztoku NaCl máme zředit vodou na 10%ní roztok. Kolik vody bude třeba a kolik kilogramů zředěného roztoku získáme?
  • Bonbony
    zele-bonbony Cena za 1 kg dražších bonbónů je 125 Kč. Cena za 1 kg levnějších bonbónů je 100 Kč. Z bonbónů namícháme dvě různé směsi. A) První směs obsahuje 2 kg dražších a 0,5 kg levnějších bonbónů. Vypočtěte cenu za 1 kg první směsi. B) Druhá směs obsahuje 2 kg draž
  • Guláš
    gulas Na přípravu guláše pro 10 dřevorubců potřebujeme: 2,5 kg brambor, 0,8 kg masa, 18 dkg mouky, 30 dkg cibule a 1 chléb. Jaké je potřebné množství surovin pro 50 účastníků dětského tábora, pokud dřevorubec sní 1,5-krát více než účastník tábora?
  • Těžiště
    map Hmotné body jsou rozloženy v prostoru následovně - zadané souřadnice v prostoru a jejich hmotnosti. Najděte polohu těžiště této soustavy hmotných bodů: A1 [4; -15; -20] m1 = 12 kg A2 [-4; 17; -6] m2 = 51 kg A
  • Prací prášek
    vahy2 10 kilové balení pracího prášku je o M eur dražší než 5 kilové balení téhož prášku. 5 kilové balení stojí P eur. Pět kilové balení se nevyplatí, protože je dražší než poloviční cena toho 10 kilového. O kolik procent je 1 kg 10 kilového balení levnější než
  • Klára 2
    bonbons Klára namíchala směs bonbónů ze dvou druhů: bonbóny Ham, ham v ceně 210 Kč za 1kg a bonbóny Ňam, ňam v ceně 150 Kč za 1 kg. Bonbóny namíchala tak, že směs Ham, ham, ňam, ňam vážila 10 kg a cena za 1 kg směsi ji vyšla na 174 Kč za 1 kg. Kolik kg kterého dr
  • Duo maso
    chicken V jednom kilogramu masa dvou barev je 650 g vepřového masa, zbytek tvoří kuřecí maso. Jeden kilogram vepřového masa je o 40 Kč dražší než kilogram kuřecího masa. Kolik korun může stát jeden kilogram kuřecího masa aby cena jednoho kilogramu masa dvou barev
  • Bonbony
    bonbons Cena za 1kg dražších bonbonu je 125 Kč. Cena za 1kg levnějších bonbonu je 100Kč. Z bonbonu namichame dvě různé smesi. A teď. Druhá směs obsahuje 2kg drazsich bonbonu a několik kg levnějších bonbonu. Cena za 1 kg této směsi je 110kč. Vypočítejte kolik kg l
  • Na městském
    vaha Na městském tržišti se uskutečnil prodej jablek za smluvní ceny. Vypočtěte, jaká byla průměrná cena 1 kg prodaných jablek: Stánek, Prodej kg, Cena Kč/kg 1 325 6,20 2 194 7,00 3 258 6,50 4 870 5,90 5 275 6,40
  • Sušením 2
    bylinky Sušením se z bylin ztrácí 75% hmotnosti. Kolik čerstvých bylin musíš usušit, chceš-li odevzdat 1,2 kg sušených bylin? *
  • Sladkosti 3
    cukriky Kolik kg červených bonbónů v ceně 65 Kč za 1 kg je nutné přidat k 5 kg modrých bonbónů v ceně 140 Kč za 1 kg, když cena směsi má být 120 Kč za 1 kg.
  • Bonbóny 10
    bonbons V prodejně mají bonbóny v cenách 20 Kč/kg a 80 Kč/kg. Kolik Kč bude stát směs, jestliže smícháme 22 kg levnějších a 4 kg dražších bonbónů?
  • Nákup 2
    berries Z peněz, které měla paní Marie v peněžence, dala za první nákup pětinu. Ze zbytku si mohla koupit 2 kg jahod. Koupila si ale jen 1,5 kg za 60 Kč. Kolik korun měla paní Marie původně v peněžence?
  • Nákup ovoce
    zemiaky Jirka s maminkou byl na nákupu. Maminka koupila 2 kg broskví a 5 kg brambor a platila 173 Kč. Sousedka koupila 3 kg broskví a 4 kg brambor a platila 186 Kč. Kolik stálo 1 kg broskví a 1 kg brambor?
  • Kolik 54
    sud_h2o Kolik korun bude stát barva na natření plechového zásobníku tvaru válce (d = 4,2 m, v = 5,5 m), když se z 1 kg barvy natře asi 5 m2 plochy a 1 kg barvy stojí 115 Kč?