Zaplatila 6233
Pokud si vezmeme 6 kusů zaplatíme jen za 4. Jeden kus stojí 7 a máma si koupila 31kusů. .. Kolik zaplatila za nakup?
Správná odpověď:

Tipy na související online kalkulačky
Chcete zaokrouhlit číslo?
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Jednotky fyzikálních veličin:
Úroveň náročnosti úkolu:
Související a podobné příklady:
- Zaplatíte 6352
U zboží B byla nabídka: Pokud si vezmete 6 kusů, zaplatíte jen za 4 kusy. Jeden kus tohoto zboží stojí 7 eur. Maria si vzala do košíku 31 kusů tohoto zboží. Kolik eur zaplatila za toto zboží?
- Jablka 5
Jablka stojí 50 centů kus, hrušky 60 centů kus, banány levnější než hrušky. Babicka koupila 5ks ovoce, byl tam jen jeden banán a zaplatila 2 eura 75 centů. Kolik bylo jablek a kolik hrušek?
- Houska 2
Houska stojí 2 Kč a rohlík 3,5 Kč. Hanka koupila 22 kusů pečiva, kupovala jen housky a rohlíky a zaplatila 65 Kč. kolik koupila housek a kolik rohlíků?
- Eva si
Eva si na lyžařském zájezdu koupila dvě fanty po1euru a 50centech za kus, dvě müsli tyčinky po 50centech a banány za 2 eura a 50centů. Kolik stál její nákup celkem? Kolik jí u pokladny vrátili z 10 eur bankovky?
- Zaokrouhlete 5926
Kolik zaplatíme za 15 kusů desek 6 m dlouhých, 15 cm širokých a 25 mm silných, pokud 1 m³ desek stojí 130 €? Cenu zaokrouhlete na celé €.
- Vypočítejte 29871
Rozměry pokoje jsou 3,8 a 3,4m. Výška je 2,6m. Dveře a okna mají spolu 3,5m². Jdeme malovat. První natěr bílou základní natíráme stěny a plafon. Barevně natřeme jen stěny. Vypočítejte kolik zaplatíme za nákup barvy ak jedno kbelík bílé barvy vystačí na 15
- Nákup 2
Z peněz, které měla paní Marie v peněžence, dala za první nákup pětinu. Ze zbytku si mohla koupit 2 kg jahod. Koupila si ale jen 1,5 kg za 60 Kč. Kolik korun měla paní Marie původně v peněžence?
- Na opravu
Na opravu střechy potřebujeme 15 kusů desek 6 m dlouhých, 15 cm širokých a 25 mm silných. Kolik eur zaplatíme za všechny desky, pokud 1 m³ desek stojí 500 eur?
- Ovoce
Anna si koupila koš s ovocem, z toho 1/5 jablka, 1/4 pomeranče a zbytek je 33 banánů. Kolik kusů ovoce nakoupila celkově?
- Zaplatila 50571
Dera koupila sadu 2 šanonů a pěti zápisníků za speciální nabídku 12,95 dolarů. Pokud je obvyklá cena šanonu 4,35 dolaru a sešity stály po 1,30 dolaru, o kolik méně peněz zaplatila Dera za sešity a šanon?
- Zelovoc
V obchodě s ovocem a zeleninou koupila Katka 3 kg jablek po 18 kč a 2 kg banánů po 30 kč. Kolik korun zaplatila za celý nákup? Kolik korun ji vrátili, jestliže platila dvoustokorunovou bankovkou?
- Dospělého 4261
Dospělého stojí lístek 6e, paní učitelka zaplatila za sebe a 10 děti, jen že děti lístek stál poloviční cenu. Kolik zaplatila za sebe i děti?
- Zaplatila 7162
Maminka zaplatila za nákup 132,50 Sk. Kupila chléb, 5 kg jablek a tři litry mléka. Víme, že chléb stal dvakrát tolik jako mléko a kilogram jablek stojí o 6,50 Sk méně než mléko. Kolik korun stálo mléko a chléb a kilogram jablek?
- Paní Beránková 2
Paní Beránková si koupila květiny na jarní výsadbu. Begonie byly po 35 Kč a muškáty po 48 Kč. Za 25 sazenic zaplatila 1 070 Kč. Kolik sazenic begonií a kolik sazenic muškátů koupila?
- Proběhl 34231
Vždy když je pátek, máma si vezme 5 jablek. Pátek proběhl už 18krát. Kolik jablek má máma pokud vždy snědla jen 1?
- Paní Beránková
Paní Beránková kupovala v obchodě 3 věci. Celkem za nákup zaplatila 248 Kč. První věc stála 112 Kč a druhá 101 Kč. Kolik stála třetí věc?
- Kilogramy 8741
Mamka koupila 4kg mrkve po 1euro 30 centů a 3 kilogramy jablek po 2 eura 10centů. Kolik zaplatila za mrkev a jablka?