Nákup

Ak si zoberieme 6 kusov zaplatíme len za 4. Jeden kus stojí 7 a mama si kúpila 31kusov . .. Koľko zaplatila za nakup?

Správny výsledok:

x =  147

Riešenie:

a=31/6=5 b=316 a=316 5=1  x=7 (4 a+b)=7 (4 5+1)=147



Budeme veľmi radi, ak nájdete chybu v príklade, pravopisné chyby alebo nepresnosť a ju nám prosím pošlete. Ďakujeme!






Zobrazujem 0 komentárov:
avatar




Tipy na súvisiace online kalkulačky

Na vyriešenie tejto úlohy sú potrebné tieto znalosti z matematiky:


 
Odporúčame k tejto úlohe z matematiky si pozrieť toto výukové video: video1

Ďaľšie podobné príklady a úlohy:

  • Pri tovare
    penize_49 Pri tovare B bola ponuka: Ak si zoberiete 6 kusov, zaplatíte len za 4 kusy. Jeden kus tohto tovaru stojí 7 eur. Mária si zobrala do košíka 31 kusov tohto tovaru. Koľko eur zaplatila za tento tovar?
  • Bazén 31
    painter Bazén tvaru kvadra s rozmermi dňa 7m.4m a výškou 1,2m treba natrieť farbou. Kolko bude stáť náter, keď 1 kg farby, ktorý stačí na 6 m2 náteru, stoji 3 eur. Za náter 1 m2 si natierač účtuje 1 eur.
  • Koleso
    bicycle_gears Koleso bicykla má polomer 31 cm. Koľkokrát sa otočí, ak prejdeme na bicykli 1,168 km?
  • Lístok
    children_5 Dospelého stojí lístok 6e, pani učiteľka zaplatila za seba a 10 deti, len že deti lístok stál polovičnú cenu. Koľko zaplatila za seba aj deti?
  • NANUKY
    nanuky_1 Karol by si za našetrené peniaze mohol kúpiť 25 nanukov po 0,69 eura. Koľko by si za tieto peniaze mohol kúpiť komiksov, ak jeden stojí 2,62 eura ?
  • Korún českých
    koberec Koľko korún (Kc) zaplatíme za koberec do spálne, keď 1m štvorcových koberca stojí 350 Kc a spálňa má rozmery 4 m a 6m? Koľko korún zaplatíme za lištu okolo koberce, keď 1m lišty stojí 15 Sk?
  • Zelenina
    mrkva2 Mamka kúpila 4kg mrkvy po 1euro 30 centov a 3 kilogramy jablk po 2 eurá 10centov. Koľko zaplatila za mrkvu a jablká?
  • Koľko 9
    wood_2 Koľko zaplatíme za 15 kusov dosiek 6 m dlhých, 15 cm širokých a 25 mm hrubých, ak 1 m3 dosiek stojí 130 €? Cenu zaokrúhlite na celé €.
  • Lentilka
    lentilky.JPG Lentilka urobila 31 palaciniek. 8 nenaplnila ničím, 14 palaciniek naplnila jahodovym džemom, 16 naplnila tvarohom. a) Koľko urobila Lentilka jahodovo-tvarohových palaciniek? Maksík zjedol 4 jahodovo-tvarohové a všetky čisto jahodové palacinky. Mikulaš zje
  • Nákup
    cart Mamička kúpila 5 krabíc mlieka a 7 kg zemiakov a platila celkom 147 Kč. Teta kúpila 7 krabíc mlieka a 3 kg zemiakov a zaplatila 131 Kč. Aká je cena 1 krabice mlieka a 1 kg zemiakov? Koľko Kč by dohromady ušetrili, keby nakúpili v supermarkete, kde majú ro
  • Nákup 2
    berries Z peňazí, ktoré mala pani Mária v peňaženke, dala za prvý nákup pätinu. Zo zvyšku si mohla dovoliť kúpiť 2 kg jahôd. Kúpila si ale len 1,5 kg za 60 Kč. Koľko korún mala pani Mária pôvodne v peňaženke?
  • Koľko
    woord_1 Koľko korún zaplatíme za 20 dosiek 4m dlhých, 15cm širokých a 26mm silných, keď 1m³ dreva stojí 4500Kč?
  • Čokolády
    cukriky_2 Ak za 2 čokolády zaplatíme 1,40 euro, koľko zaplatíme za 5 čokolád?
  • Ideme maľovať
    painter_1 Rozmery izby su 3,8 a 3,4m. Výška je 2,6m. Dvere a okná maju spolu 3,5m2. Ideme maľovať. Prvý nater bielou základnou natierame steny a plafon. Farebne natrieme len steny. Vypočítajte kolko zaplatíme za nákup farby ak jedno vedierko bielej farby vystačí na
  • Na opravu
    wood_1 Na opravu strechy potrebujeme 15 kusov dosiek 6 m dlhých, 15 cm širokých a 25 mm hrubých. Koľko eur zaplatíme za všetky dosky, ak 1 m3 dosiek stojí 500 eur?
  • Nákup
    buying Brat dostal na nákup 240Kč a mohol si za 1/8 kúpiť čo chcel. Mohol zaplatiť zo zvyšku nákup za 200 kč?
  • Oplotenie 3
    plot Pozemok je v tvare štvorca so stranou 65,4 metra. A 1 meter pletiva stojí 2,30 eur. Koľko eur zaplatíme za oplotenie pozemku?