Mamička 3
Mamička zaplatila za nákup 132,50 Sk. Kupila chlieb, 5 kg jabĺk a tri litre mlieka. Vieme že chlieb stal dvakrát toľko ako mlieko a kilogram jabĺk stojí o 6,50 sk menej ako mlieko. Kolko korún stálo mlieko a chlieb a kilogram jabĺk?
Správna odpoveď:

Tipy na súvisiace online kalkulačky
Potrebujete pomôcť spočítať, vykrátiť či vynásobiť zlomky? Skúste našu zlomkovú kalkulačku.
Máte lineárnu rovnicu alebo sústavu rovníc a hľadáte jej riešenie? Alebo máte kvadratickú rovnicu?
Máte lineárnu rovnicu alebo sústavu rovníc a hľadáte jej riešenie? Alebo máte kvadratickú rovnicu?
Na vyriešenie tejto úlohy sú potrebné tieto znalosti z matematiky:
Jednotky fyzikálnych veličín:
Súvisiace a podobné príklady:
- Mlieko
Mamička kúpila 16 kartónov mlieka. Jeden kartón mlieka mal hmotnosť presne 0,925 kg. Kolko vážil mamičkin nákup?
- Jablká
Zuzana kúpila 3 kg jabĺk odrody Jonathan. Potom si všimla, že jablká Golden sú o 3 Sk za kilogram lacnejšie. Tak ich kúpila 2 kg. Za jablká zaplatila celkom 109 Sk. Koľko stál 1 kg Jonathanom a koľko 1 kg Golden?
- Zaplatila 6407
Koľko stojí 1kg jabĺk, keď za 1,5kg zaplatila mamička 30 kč?
- Ešte koruny
Mamička kúpila v obchode 3 kg cukru po 19,50 Sk, dve mlieka po 13,10 Sk, chlieb po 17,60 Sk,20 ks vajíčok po 2,55 Sk, salámu za 138,75 Sk a pomaranče za 42,80 Sk. V peňaženke mala pred nákupom 728,35 Sk. Koľko korún jej ostalo po nákupe?
- Nákup
Mamička kúpila 5 krabíc mlieka a 7 kg zemiakov a platila celkom 147 Kč. Teta kúpila 7 krabíc mlieka a 3 kg zemiakov a zaplatila 131 Kč. Aká je cena 1 krabice mlieka a 1 kg zemiakov? Koľko Kč by dohromady ušetrili, keby nakúpili v supermarkete, kde majú ro
- Dvojstokorunovou 8210
V obchode s ovocím a zeleninou kúpila Katka 3 kg jabĺk po 18 Kč a 2 kg banánov po 30 Kč. Koľko korún zaplatila za celý nákup? Koľko korún ju vrátili, ak platila dvojstokorunovou bankovkou?
- Kúpila 49291
Teta kúpila 4 kg jabĺk. Kilo jabĺk stojí 15 Sk, koľko bude stáť 4 kg?
- Čučoriedok 80646
Mamička s babičkou išli nakúpiť na trh. Mamička kúpila 2 kg jahôd a 3l čučoriedok a platila 250Kč. Babická kúpila o 1kg jahôd viac ao 0,5l čučoriedok menej ako mamička a platila o 45Kč viac ako ona. Koľko stálo 1 kg jahôd a 1 liter čučoriedok?
- Veterníkov 13751
Mamička kúpila na oslavu narodenín zakusky. Veterník stál 14 Sk, indianiek 11 Sk. Za 15 zákuskov zaplatila 201 Korún. Koľko kúpila veterníkov a koľko indiánov?
- 3 veci
Pani Baránková kúpila v obchode 3 veci. Celkom za nákup zaplatila 248 Sk. Prvá vec stála 112 Sk a druhá 101 Sk. Koľko stála tretia vec?
- S mamičkou
Jarko s mamičkou bol na nákupe. Mamička kúpila 2 kg broskýň a 5 kg zemiakov a platila 173 CZK. Susedka kúpila 3 kg broskýň a 4 kg zemiakov a platila 186 CZK. Koľko stálo 1 kg broskýň a 1 kg zemiakov?
- Jednotlivé 5028
Pani Bartova kupuje jablká. Odrúda Bohemia je o 4 Kč za kilogram drahšia ako odrúda Golden. Pani Bartova kúpila 10kg Goldenu a 15kg Bohemii. Celkom zaplatila 360kc. Koľko korún stáli jednotlivé odrúdy jabĺk?
- Zákusky 3
Mamička nakúpila pri príležitosti Mirkových narodenín 21 zákuskov, jedna špička stála 9 Sk a šamrole stála 12 Sk. Za zákusky zaplatila 213 Sk. Koľko mamička kúpila šamrolov a koľko špičiek?
- Zaplatila 2791
Mamička si kúpila 4 metre látky na šaty. Jeden meter tejto látky stál 375 kč. Za ušitie zaplatila 652 kč. Aká bola celková cena šiat?
- Nákup 6
V obchode Janko kúpil 300g šunky,5 rožkov, 1,5kg paradajok a 2l mlieka. Jednotkové ceny sú uvedené v tabuľke - šunka 6,50e/kg, rožky 0,06e/ks paradajky 3,4e/kg mlieko 0,95e/l. Kolko zaplatil Janko za nákup?
- Zaplatila 4528
Mamička kúpila na večeru jednu hovädziu konzervu a dve paštéty. Zaplatila za to celkom 41,- Kč. Iná pani kúpila dve hovädzie konzervy a päť paštét a zaplatila 88,- Kč. Koľko korún stojí konzerva a koľko paštéta?
- Zaplatil 45291
Koľko zaplatil Jakub za 3,5 kg jabĺk, ak 1 kg jabĺk stal 18 Kč