Zaplatila 7162
Maminka zaplatila za nákup 132,50 Sk. Kupila chléb, 5 kg jablek a tři litry mléka. Víme, že chléb stal dvakrát tolik jako mléko a kilogram jablek stojí o 6,50 Sk méně než mléko. Kolik korun stálo mléko a chléb a kilogram jablek?
Správná odpověď:

Tipy na související online kalkulačky
Potřebujete pomoci sčítat, zkrátít či vynásobit zlomky? Zkuste naši zlomkovou kalkulačku.
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Související a podobné příklady:
- Kolik 15
Kolik stojí 1kg jablek, když za 1,5kg zaplatila maminka 30 kč? - Nákup ovoce
Jirka s maminkou byl na nákupu. Maminka koupila 2 kg broskví a 5 kg brambor a platila 173 Kč. Sousedka koupila 3 kg broskví a 4 kg brambor a platila 186 Kč. Kolik stálo 1 kg broskví a 1 kg brambor? - Mléko
Maminka koupila 16 kartonů mléka. Jeden karton mléka měl hmotnost přesně 0,925 kg. Kolik vážil maminčin nákup? - Peněžence 2912
Maminka koupila v obchodě 3 kg cukru po 19,50 Kč, dvě mléka po 13,10 Kč, chléb po 17,60 Kč, 20 ks vajíček po 2,55 Kč, salám za 138,75 Kč a pomeranče za 42,80 Kč . V peněžence měla před nákupem 728,35 Kč. Kolik korun jí zbylo po nákupu? - Maminka 12
Maminka s babičkou šly nakoupit na trh. Maminka koupila 2 kg jahod a 3l borůvek a platila 250Kč. Babická koupila o 1kg jahod vice a o 0,5l borůvek méně než maminka a platila o 45Kč více než ona. Kolik stálo 1 kg jahod a 1 litr borůvek? - Kolik 77
Kolik zaplatil Jakub za 3,5 kg jablek, jestliže 1 kg jablek stal 18 Kč - Mléko a rohlíky
Za 5 krabic polotucneho mléka a 10 rohlíků zaplatila paní Čermáková 130kč. Krabice mléka je o 17 dražší než rohlík. Vypočítejte cenu a) 1 krabice mléka, b) 1 rohlíků.
