Hmotnosť - slovné úlohy a príklady - strana 63 z 65
Počet nájdených príkladov: 1291
- Fe tyč
Ak 22,5 metra jednotnej železnej tyče váži 85,5 kg, aká bude dĺžka 22,8 kilogramu tej istej tyče?
- Pozostáva 83911
Pekár pripraví koláčovú zmes, ktorá váži 120 libier. Koláčová zmes pozostáva z 25 1/2 libry múky, 32 3/4 libry cukru, 20 3/8 libier mlieka, 15 libier celých vajec a celkovo 7 1/4 libry rôznych prísad. Jedinou ďalšou zložkou je tuk. Koľko libier tuku sa po
- Spotrebu 83767
Ak cena cukru stúpne zo 6 Rs/kg na 7,50 Rs/kg. Osoba, ktorá nezvýši svoje výdavky na cukor, bude musieť znížiť svoju spotrebu o koľko?
- Kupujúci manga
40 % zníženie ceny manga by umožnilo kupujúcemu získať o 2 kg viac za 90 Rs. Zistite počiatočnú/pôvodnú cenu manga za kg.
- Odrody ryže
60 kg určitej odrody ryže za 32 Rs (rupii) za kg sa zmieša so 48 kg inej odrody ryže a zmes sa predáva za priemernú cenu 28 Rs za kg. Ak sa netvorí zisk, ani strata v dôsledku novej predajnej ceny, potom nájdite cenu druhej odrody ryže.
- Zaplatím 83389
Kúpim 3 1/4 kg kreviet a 4 2/5 kg krabov. 1 kg kreviet stojí 24 eur a 1 kg krabov stojí 10 eur. Ak zaplatím 50 eur, koľko mi vydajú?
- Katy kúpila
Katka kúpila každý deň 4/5 kg pomarančov, 2 1/2 kg banánov a 1 1/2 kg jabĺk. Koľko kilogramov ovocia kúpila každý deň?
- Existuje 83341
Váhy (v kg) 13 žiakov triedy sú: 37,39,33,32,41,33,37,45,43,39, 33,40,39 Nájdite modus a médián týchto údajov. Existuje viac ako jeden modus?
- Hrozno - násobok váhy
Hrozno stojí 2,17 USD/lb (libra, jednotka hmotnosti). Zákazník si kúpi 1 3/4 lb hrozna. Koľko zaplatil zákazník za hrozno zaokrúhlené na najbližší cent?
- Zaplatila 83246
Pani Morgan kúpila 3,5 libry banánov za 0,51 dolára za libru a 4,5 libry ananásu za 1,19 dolára za libru. Koľko zaplatila za banány a ananás?
- Vypočítajte 83067
Sára prejde autom 171 míľ na 7,6 galónu benzínu. Pomocou týchto informácií vypočítajte, koľko míľ na galón dokáže prejsť. Ako použijete tento výsledok, koľko kilometrov dokáže Sara prejsť s 12,5 galónmi plynu?
- Potrebuje 83057
Maliar potrebuje 4 1/2 galónu bielej farby. V kamióne má 1 1/4 galónu bielej farby a ďalších 3/6 galónu bielej farby v sklade. Koľko galónov bielej farby ešte maliar potrebuje?
- Horčice 83034
20-uncová fľaša kečupu stojí 2,80 dolára. 14-uncová fľaša horčice stojí 2,38. Ktorá položka stojí menej za libru? O koľko menej?
- Prieskum
Prieskum ministerstva zdravotníctva zistil, že priemerný človek zjedol minulý rok 208 libier zeleniny a 125 5/8 libier ovocia. Aký zlomok z celkového počtu kilogramov ovocia a zeleniny predstavuje ovocie?
- Čokoládových 82486
Amelia a Ray robili koláčiky. do sklenenej misky pridali 3 šálky múky, 1 1/3 šálky rastlinného oleja, 1/2 šálky masla a 1/4 šálky čokoládových lupienkov spolu s ďalšími 2 šálkami celkom iných prísad. Koľko šálok cesta je v miske?
- Roztok mg/ml
Ak 70 ml roztoku obsahuje 280 mg liečiva, koľko miligramov liečiva je v 50 ml roztoku?
- Centimetre 82387
Dokončite nižšie uvedené konverzie, zobrazte výpočty a odpovede 1) 3,5 kg na gram 2) 4567 ml na liter 3) R45,78 na cent 4) 5,60 m na centimetre
- Gramových 82299
Seléna kúpila 3 kg 450-gramových jabĺk, 2 kg 500 g manga a 1 kg 125-gramového hrozna. Aká je hmotnosť ovocia, ktoré kúpila Seléna?
- Varenie ryže
Teta mala 1 3/4 kg ryže, potom teta kúpila ďalšie 2 1/2 kg ryže, uvarila 0,2 kg, zvyšnú ryžu vypočítaj teta teraz.
Máš príklad, nad ktorým si premýšľaš aspoň 10 minút? Pošli nám príklad a my Ti ho skúsime vypočítať.