Jednotkové 12781
V obchodě Janko koupil 300g šunky, 5 rohlíků, 1,5kg rajčat a 2l mléka. Jednotkové ceny jsou uvedeny v tabulce - šunka 6,50e/kg, rohlíky 0,06e/ks rajčata 3,4e/kg mléko 0,95e/l. Kolik zaplatil Jeníček za nákup?
Správná odpověď:

Tipy na související online kalkulačky
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Jednotky fyzikálních veličin:
Úroveň náročnosti úkolu:
Související a podobné příklady:
- Nákup
Petr si koupil ke svačině 0,35 kg šunky, 6 rohlíků a minerálku. Kolik za nákup zaplatil? (Minerálka stojí 14,60kč, rohlík 3,40kč a kilogram šunky 129kč). Nákup zaokrouhli na celé koruny.
- Přikoupil 56961
Milan nakupoval v obchodě, kde ceny veškerého zboží byly uvedeny v celých €. Kdyby Milan koupil 2 mléka, 3 sklenice a 1 balík bonbónů, zaplatil by 49 €. Pokud by přikoupil ještě 5 mlék, 11 sklenic a 1 balík bonbónů, platil by celkem 154 €. Kolik € by plat
- Rohlíky
Miško má rád rohlíky, které stojí 12 centů. Minule koupil 6 rohlíků. Kolik centů zaplatil Miško za rohlíky?
- Mléko a rohlíky
Za 5 krabic polotucneho mléka a 10 rohlíků zaplatila paní Čermáková 130kč. Krabice mléka je o 17 dražší než rohlík. Vypočítejte cenu a) 1 krabice mléka, b) 1 rohlíků.
- Krocana a šunka
Casey koupila za díkůvzdání krocana 15,4 libry a šunku 11,6 libry a zaplatila 38,51 $. Její kamarádka Jane koupila ve stejném obchodě krůtu o hmotnosti 10,2 libry a šunku o hmotnosti 7,3 libry a zaplatila 24,84 $. Najděte cenu za libru krůty a cenu za lib
- Mléko
Maminka koupila 16 kartonů mléka. Jeden karton mléka měl hmotnost přesně 0,925 kg. Kolik vážil maminčin nákup?
- Kilo - kilogram
Maminka koupila v obchodé 1 osminu kg másla, 1 polovinu kg chleba, 6 dvactipětin kg šunky a 3 desetiny kg sýra. Vyjádři hmotnost všech surovin v gramech. Byl nákup těžší a nebo lehčí než 1 kg a o kolik?
- Vodník
Vodník Kebule nakupoval v rybárně kapitána Nema, kde ceny všeho zboží byli uvedený v celých šupinách. Kdyby Kebule koupil 2 raky, 3 škeble, a 1 štiku, zaplatil by 49 šupin. Pokud by přikoupil ještě 5 řáku, 11 škeblí a 1 štiku, platil by celkem 154 šupin.
- Vepřového 78524
Ulysses koupil 6 1/2 kg hovězího masa, 3 3/4 kg vepřového masa a 5 1/2 kg kuřecího masa. Pokud 1 kg hovězího masa stojí 400 pesos, 1 kg vepřového 300 pesos a 1 kg kuřecího 170 pesos. Kolik drobných zbývá, když za nákup dal 5000 pesos?
- Nákup
Koupil tričko, vazanku a košili. Vazanka byla 3krat levnější než košile. Tričko bylo o 70kc dražší než vazanka. Celkem zaplatil 470kc. Kolik zaplatil za vazanku, tričko a košili. ?
- DPH
Janko platil v obchodě 100 Eur za nákup. Vypočítejte zpaměti daň z přidané hodnoty (DPH), kterou v nákupu zaplatil, pokud DPH má sazbu 20%.
- Zaplatila 7162
Maminka zaplatila za nákup 132,50 Sk. Kupila chléb, 5 kg jablek a tři litry mléka. Víme, že chléb stal dvakrát tolik jako mléko a kilogram jablek stojí o 6,50 Sk méně než mléko. Kolik korun stálo mléko a chléb a kilogram jablek?
- Sklad vs obchod
Rajčata ve skladu obsahují 99% vody. Po převozu do obchodu se mírně vysušily a obsahují už jen 98% vody. Kolik kg rajčat je v obchodě, pokud jich bylo ve skladu 300 kg?
- Cyklistickém 67224
Peter si vybral v cyklistickém obchodě kolo za 750 €. S doplňky jeho cena stoupla o 10%. Jelikož v obchodě byla letní akce, Peter obdržel slevu 10% z ceny nákupu. Kolik eur zaplatil za nákup?
- Lečo
Kuchař dělal lečo v poměru 4: 3: 1, rajčata: paprika: cibule. Cibule bylo o 5kg méně než papriky. Kolik kg rajčat potřeboval k přípravě leča?
- Peněžence 2912
Maminka koupila v obchodě 3 kg cukru po 19,50 Kč, dvě mléka po 13,10 Kč, chléb po 17,60 Kč, 20 ks vajíček po 2,55 Kč, salám za 138,75 Kč a pomeranče za 42,80 Kč . V peněžence měla před nákupem 728,35 Kč. Kolik korun jí zbylo po nákupu?
- V pekařství
V pekařství U Pekařových stojí houska o 2 Kč více než rohlík. Petr nakoupil 4 housky a 8 rohlíků a zaplatil za tento nákup přesnou částku 62 Kč. a) Vypočtěte v Kč cenu jedné housky. b) Vypočtěte v Kč, kolik by zaplatil Petr za nákup 2 housek a 2 rohlíků.