Prodavač
Prodavač učtuje za 2,3 metra tapety 149,50 Kč. Kolik stojí 1m tapety ?
Správná odpověď:

Tipy na související online kalkulačky
Chcete proměnit jednotku délky?
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Související a podobné příklady:
- Ořechy
500g lískových ořechů stojí 150kč, 2kg vlašských ořechů stojí 280kč a 20dag burských ořechů stojí 32kč 1. kolik zaplatíme za 150g burských ořechů 2. kolik gramů vlašských ořechů stojí 42kč 3. kolik zaplatíme za 150g směsi kterou nám prodavač namíchá rovný
- Nakladatelství
Nakladatelství připravuje vydání slovníku. Příprava tisku stojí bez ohledu na počet vydaných výtisků 150000 Kč. Tiskárna si účtuje za jeden výtisk 80 kč . A) Jaké budou náklady na jeden slovník, vydá-li se 5000 výtisků? B) Při jakém počtu vydaných slovník
- Rozměrech 9491
Bazén tvaru kvadru o rozměrech dna 7m * 4m a výšce 1,2m je třeba natřít barvou. Kolik bude stát nátěr, když 1 kg barvy, který stačí na 6 m² nátěru, stojí 3 eur. Za nátěr 1 m² si natěrač účtuje 1 eur.
- Malíř
Malíř má vymalovat pokoj o délce 7m, šířce 4,5 m a výšce 3 m. Za 1 m² si účtuje 27 kč. Kolik zaplatíme malíři za vymalování pokoje?
- Patery
Pět dveří o šiřce 80cm a výšce 2m je potřeba z obou stran obrousit a polepit tapetou . Jedna role tapety s dekorem dřeva o rozměrech 80*1000cm stojí 66kč. Kolik rolí budeme na renovaci potřebovat?
- Plavecký 2
Plavecký bazén je 25m dlouhý,12m široký a 2 m hluboký. Stěny a dno bazénu vyžadují pravodelné čištění. Forma která bazén čistí, ůčtuje za 1 čtverečný metr 50 KČ. kolik majitel za vyčištění bazénu zaplatí?
- Svačina
3 kamarádi jdou koupit míč a ten stojí 300kč. Každý dá 100kč. Později prodavač zjistí že míč stojí 250kč. Po učnovi pošle 50 kč. Učeň si koupí svačinu za 20kč. Chlapcum vrátí 30kč - každému 10kč. Každý chlapec platil za míč 90kč. 3*90=270+20 za svačinu -
- Pět kopečků
Pět kopečků zmrzliny stojí 32kč. Kolik zaplatíme za tři kopečky této zmrzliny?
- Nákup
Maminka koupila svetr za 840 korun, boty za 730 korun a 2 trička po 120 korunách. Odhadni jestli jí stačilo na nákup 2000 Kč. Pak vypočítej, kolik korun jí prodavač vrátil, nebo musela doplatit.
- Kilo 2
Jeden kilogram jablek stojí 25 Kč. Vypočítej kolik zaplatíš za 700 g.
- Jedna 3
Jedna židle stojí dvakrát méně než dva stoly. Jeden stůl stojí 720kc. Kolik korun stojí stůl a 4 židle?
- 5 krabiček
5 krabiček ryb a 3 láhve nápoje stojí 276,-Kč. 3 krabičky ryb a 2 láhve nápoje stojí 176,-Kč. Kolik Kč zaplatíme za 2 krabičky ryb a jednu láhev nápoje?
- Kolik 15
Kolik stojí 1kg jablek, když za 1,5kg zaplatila maminka 30 kč?
- Prosím o výpočet.
Jeden pár ponožek stojí 27 Kč. Sada 3 párů těchto ponožek se prodává s 10% slevou. Kolik Kč zaplatí za dvě sady nabízených ponožek?
- Koberec 7
Kolik korun zaplatíme za koberec do ložnice, když 1m čtverečních koberce stojí 350 Kč a ložnice má rozměry 4 m a 6m? Kolik korun zaplatíme za lištu kolem koberce, když 1m lišty stojí 15 Kč?
- Stromky - MO
Prodavač vánočních stromků prodával smrčky za 220kč, borovičky po 250kč a jedličky po 330kč. Ráno měl stejný počet smrčků, jedliček a borovic. Večer měl všechny stromky prodané a celkem za ně utržil 36000kč. Kolik stromků prodavač toho dne prodal?
- Pouliční
Pouliční prodavač nabízel 60 košilí dvojího druhu v celkové ceně 27 300 Kč. Levnější košile stála 420 Kč, dražší 480 Kč. Kolik bylo kterých?