Délka pletiva kolem stromů

Kolem 150 ovocných stromů o průměru kmene 2 dm bylo dáno pletivo na ochranu před zvěří. Pletivo bylo ukládáno tak, aby bylo od kmene vzdáleno 9 cm. Kolik běžných metrů pletiva bylo zapotřebí?

Správná odpověď:

n =  179,1 bm

Postup správného řešení:

D=2 dm m=2:10  m=0,2 m r=D/2=0,2/2=101=0,1 m x=9 cm m=9:100  m=0,09 m  r2=r+x=0,1+0,09=10019=0,19 m o=2π r2=2 3,1416 0,191,1938 m n=150 o=150 1,1938=179,1 bm



Pomozte nám příklad zlepšit. Pokud jste našli chybu, dejte nám vědět. Děkujeme!







K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:

planimetrieÚroveň náročnosti úkolu

Související a podobné příklady: