Svetr 3

Na upletení svetru spotřebovala paní Černá 1,2 kg vlny. Klubko o hmotnosti 100 gramů prodávali za 39 Kč. Kolik peněz ušetří, když si svetr uplete sama, než když by ho koupila za 720,- Kč?

Správná odpověď:

x =  252 Kc

Postup správného řešení:

S=720 Kc m=1.2 kg m2=100 g kg=100/1000  kg=0.1 kg c=39 kc  s=c m/m2=39 1.2/0.1=468 Kc  x=Ss=720468=252 Kc



Našel si chybu či nepřesnost? Klidně nám ji napiš.



avatar




Tipy na související online kalkulačky

K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:

Související a podobné příklady:

  • Ořechy
    oriesky 500g lískových ořechů stojí 150kč, 2kg vlašských ořechů stojí 280kč a 20dag burských ořechů stojí 32kč 1. kolik zaplatíme za 150g burských ořechů 2. kolik gramů vlašských ořechů stojí 42kč 3. kolik zaplatíme za 150g směsi kterou nám prodavač namíchá rovný
  • Nákup
    cart Maminka koupila 5 krabic mléka a 7 kg brambor a platila celkem 147 Kč. Teta koupila 7 krabic mléka a 3 kg brambor a zaplatila 131 Kč. Jaká je cena 1 krabice mléka a 1 kg brambor? Kolik Kč by dohromady ušetřily, kdyby nakoupily v supermarketu, kde mají ste
  • Nákup 2
    berries Z peněz, které měla paní Marie v peněžence, dala za první nákup pětinu. Ze zbytku si mohla koupit 2 kg jahod. Koupila si ale jen 1,5 kg za 60 Kč. Kolik korun měla paní Marie původně v peněžence?
  • Nákup ovoce
    zemiaky Jirka s maminkou byl na nákupu. Maminka koupila 2 kg broskví a 5 kg brambor a platila 173 Kč. Sousedka koupila 3 kg broskví a 4 kg brambor a platila 186 Kč. Kolik stálo 1 kg broskví a 1 kg brambor?
  • Bonbony
    zele-bonbony Cena za 1 kg dražších bonbónů je 125 Kč. Cena za 1 kg levnějších bonbónů je 100 Kč. Z bonbónů namícháme dvě různé směsi. A) První směs obsahuje 2 kg dražších a 0,5 kg levnějších bonbónů. Vypočtěte cenu za 1 kg první směsi. B) Druhá směs obsahuje 2 kg draž
  • Nákup
    lacnejsie Maminka koupila svetr za 840 korun, boty za 730 korun a 2 trička po 120 korunách. Odhadni jestli jí stačilo na nákup 2000 Kč. Pak vypočítej, kolik korun jí prodavač vrátil, nebo musela doplatit.
  • Zverimex 2
    dog Aneta má 13 slepic, 9 králíků, 2 kočky a jednoho psa. Ve zverimexu stojí 1 pták 100 Kč, 1 králík 120 Kč, 1 kočka 400 Kč a 1 pes 620 Kč. 1. Kolik celkem Aneta zaplatila za všechna zvířata? 2. Aneta koupila všechna zvířata naráz. Kolik by zaplatila, kdyby n
  • Jonathan a Golden
    jablka Zuzana koupila 3 kg jablek odrůdy Jonathan. Potom si všimla, že jablka Golden jsou o 3 Kč za kilogram levnější. Tak jich koupila 2 kg. Za jablka zaplatila celkem 109 Kč. Kolik stál 1 kg Jonathanů a kolik 1 kg Goldenů?
  • Sladkosti 3
    cukriky Kolik kg červených bonbónů v ceně 65 Kč za 1 kg je nutné přidat k 5 kg modrých bonbónů v ceně 140 Kč za 1 kg, když cena směsi má být 120 Kč za 1 kg.
  • Kolik 20
    coal Kolik kg uhlí se vejde do 1 m3? Pozn. - 1 m3 (1000 litrů) hnědého uhlí ořech 2 váží průměrně 720 kg.
  • Bonbony
    bonbons Cena za 1kg dražších bonbonu je 125 Kč. Cena za 1kg levnějších bonbonu je 100Kč. Z bonbonu namichame dvě různé smesi. A teď. Druhá směs obsahuje 2kg drazsich bonbonu a několik kg levnějších bonbonu. Cena za 1 kg této směsi je 110kč. Vypočítejte kolik kg l
  • Prevody a poměry
    time Vyjádři poměry hodnot v základním tvaru: 0,5 t : 1,2 kg 200 l : 0,15 m3 12 t : 3600 kg 500 kg : 2,5 t 0,9 kg : 500 g 3,6 m : 240 cm 1200 mm : 2,4 m 300 l : 0,3 m3 6 min 30 s : 900 s
  • Kilo 2
    jablka Jeden kilogram jablek stojí 25 Kč. Vypočítej kolik zaplatíš za 700 g.
  • Krev
    krv V lidském těle je přibližně 7,8% hmotnosti těla krev. Kolik kilogramů krve je v těle člověka s hmotností 115 kg?
  • Paní Beránková 2
    kvetinky_sestricky1 Paní Beránková si koupila květiny na jarní výsadbu. Begonie byly po 35 Kč a muškáty po 48 Kč. Za 25 sazenic zaplatila 1 070 Kč. Kolik sazenic begonií a kolik sazenic muškátů koupila?
  • Maminka 3
    sveter Maminka koupila Honzovi a Daně bundy. Zaplatila za ně 1 126 Kč. Kolik korun stála Danina bunda, když byla o 108 Kč levnější než Honzova?
  • Kavárna
    coffee-beans Do prodejny dovezli 2 druhy kávy, celkem 50 kg. Káva 1. druhu stála 220 Kč za kilogram, káva 2. druhu 300 Kč za 1 kg. Obchodník za všechnu kávu utržil 12000 Kč. Kolik kg kávy 1. druhu a kolik kg kávy 2. druhu přivezli na stánek?