Internetový
Internetový obchod nabízí při koupi pěti a více výrobků dopravu zdarma. Cena dopravy je 100 korun. Při koupi pěti výrobků bez započtení dopravy zaplatíme stejnou částku jako při koupi tří výrobků se započtením dopravy. Kolik stoji 1 kus výrobku?
Správná odpověď:

Tipy na související online kalkulačky
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?
K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Související a podobné příklady:
- Výrobek
Na trh se zavádí nový výrobek, v prvním týdnu se prodává za sníženou cenu. 4 výrobkú pořízených za zavádějicí cenu stojí tolik jako 2 výrobky za stejnou cenu. O kolik % je zavádějicí cena za 1 výrobek nížší než běžná cena? - Parcel shipment
Cena jednoho kusu zboží činí 450 Kč a cena dopravy je 90 Kč. Svobodovi za zásilku zaplatili celkem 10 440 Kč. Vypočtěte, kolik kusů zboží si Svobodovi objednali. - Cena 7
Určete původní cenu výrobku, který po zlevnění o 20% stojí 90kč. - Kuchyň
Kuchyň má tvar čtverce o straně 5m. Na podlahu položíme linoleum, jehož cena je 450kč za 1m². Lepidlo stojí 750kč. Kolik celkem zaplatíme? - Jana koupila
Jana koupila v papírnictví několik stejných linkovaných sešitů, několik stejných čtverečkovaných sešitů a několik stejných kružítek. Dva linkované sešity a dva čtverečkované sešity stojí dohromady 180 korun. Dva čtverečkované sešity stojí stejně jako tři - Stáčení do nádob
Prodejce nabízí čerstvé vymačkanou šťávu, kterou zákazníkovi buď stáčí do vlastních nádob, nebo ji prodává v litrových plastových lahvích, které si u něj zákazník zakoupí. Litr šťávy stojí o 40 Kč více než láhev. Natočení šťávy do vlastní nádoby není zpop - Honzík 2
Honzík pozval na návštěvu pár kamarádů a na pohoštění koupil mimo jiné 30 koláčů tří různých druhů. Cena jednoho borůvkového koláče byla 8 korun, jeden makový stál o korunu více než jeden tvarohový. Makových koláčů byla třetina a zaplatil za ně stejnou ce
