Krávy

120 krav spotřebuje za den 7920 kg sena. Kolik kg sena spotřebuje jedna kráva za jeden den?

Správná odpověď:

x =  66 kg

Postup správného řešení:

x=7920/120=66 kg



Našel si chybu či nepřesnost? Klidně nám ji napiš.






Zobrazuji 1 komentář:
#
Shadow
lehky

avatar









Tipy na související online kalkulačky
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?

K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:

Související a podobné příklady:

  • Sladkosti 3
    cukriky Kolik kg červených bonbónů v ceně 65 Kč za 1 kg je nutné přidat k 5 kg modrých bonbónů v ceně 140 Kč za 1 kg, když cena směsi má být 120 Kč za 1 kg.
  • Krávy
    cow 4 krávy minuli za 5 dnů 16 pytlů sena. Kolik pytlů snědlo 5 krav za 7 dní?
  • Koňe
    kon Pár koní spotřebuje 88 kg ovsa za 14 dní. Kolik ovsa spotřebuje 7 koní při stejné spotřebě za 6 dní?
  • Bonbony
    Caramelos Chceme připravit 5 kg směsi bonbonů po 150 Kč. Budeme míchat levnější bonbony: 1 kg za 120 Kč a dražší bonbony: 1 kg za 240 kč. Kolik kterých bonbonů je třeba na tuto směs připravit?
  • Bonbony
    zele-bonbony Cena za 1 kg dražších bonbónů je 125 Kč. Cena za 1 kg levnějších bonbónů je 100 Kč. Z bonbónů namícháme dvě různé směsi. A) První směs obsahuje 2 kg dražších a 0,5 kg levnějších bonbónů. Vypočtěte cenu za 1 kg první směsi. B) Druhá směs obsahuje 2 kg draž
  • V pekárně
    cake V pekárně napekli z 25kg mouky 325 koláčů. Kolik kg mouky potřebují, pokud chtějí napéct 195 kusů takových koláčů?
  • Ostružiny
    ribezle Damián nasbíral za 19 dní 9,5 kg ostružin. Milada nasbírala za dva dny 1,6kg rybízu. Kolik by nasbíral Damián ostružin za den, a kolik by nasbírala Lucie rybízu za den?
  • Rohlíky
    pekari V pekárně první den upekli rohlíky z jedné třetiny mouky, druhý den použili 75% ze zbytku. Na třetí den zbylo 120 kg mouky. Kolik mouky měli na začátku?
  • Delení peňez
    apples Pan Veselý vezl na trh 48 kg vlastních jablek, 40 kg pana Kováře a 72 kg pana Nováka. Utržil celkem 1920 kč. Jak se rozdělí o peníze?
  • Olivový olej
    oil_lane Ze 100kg pecek se vylisuje 5kg oleje. Kolik kg pecek potřebujeme k výrobě 85kg oleje?
  • Nákup ovoce
    zemiaky Jirka s maminkou byl na nákupu. Maminka koupila 2 kg broskví a 5 kg brambor a platila 173 Kč. Sousedka koupila 3 kg broskví a 4 kg brambor a platila 186 Kč. Kolik stálo 1 kg broskví a 1 kg brambor?
  • Pekař
    pekar Pekař udělá z 10 kg mouky 12 kg těsta. Kolik mouky potřebuje na 100 kg těsta?
  • Seno
    krav 4 krávy sežerou za 5 dnů 16 pytlů sena. Kolik pytlů sežerou 5 krav za 7 dní?
  • Brambory
    zemiaky Za tři dny prodali v obchodě 1400 kg brambor. První den prodali o 100 kg brambor méně než druhý den, třetí den tři pětiny z toho, co prodali první den. Kolik kg brambor prodali každý den?
  • Cukrová řepa 2
    cukrrka Z 1 tuny cukrové řepy se vyrobí 150kg cukru. Na vyčištění 1 tuny cukru se spotřebuje 450kg vápna. Vypočtěte, kolik kg vápna se spotřebuje při zpracování 1tuny cukrové řepy?
  • Mouka
    vaha 2 kg mouky stojí 100 Kč. Kolik stojí půl kg?
  • 5 kg
    banan 5 kg banánů a tři kilogramy manga stojí 146 Kč, dva kilogramy banánů a 5 kg manga stojí 142 Kč. Kolik stojí kilogram banánů a kolik manga?