Koupili 4675
Kolik kg jablek byste koupili za 300eur, pokud kilo stojí 0,90eura?
Správná odpověď:

K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:
Jednotky fyzikálních veličin:
Úroveň náročnosti úkolu:
Související a podobné příklady:
- Jonagold 1636
Půl kila jablek Idared stojí 34 centů. Kolik eur stojí 7 kg třikrát dražších jablek Jonagold?
- Kilogramy 8741
Mamka koupila 4kg mrkve po 1euro 30 centů a 3 kilogramy jablek po 2 eura 10centů. Kolik zaplatila za mrkev a jablka?
- Kolik 15
Kolik stojí 1kg jablek, když za 1,5kg zaplatila maminka 30 kč?
- Zaplatíme 60503
Za 50 lístků zaplatíme 445 eur, kolik lístků do kina a divadla zaplatíme, když 1 lístek do kina stojí 4eura a do divadla 11 eur?
- Do školni
Do školni jídelny koupili 36kg po 12kč/kg. Kolik kg jablek o 1/4 lacinějšich na kilogramu mohli koupit za tytéž penize?
- Zaplatíme 54461
500 g salámu stojí 4,2 eura. Kolik zaplatíme za 0,75 kg salámu?
- Obdélníkovou 3175
Chceme ohradit obdélníkovou zahradu, jejíž poměr délky a šířky je 2:1 a jejíž polovina obvodu hraničí s cestou. Cesta ohrazení podél cesty stojí 7 eur za metr ostatní ohrazení jen 3 eura za metr. Kolik arů má zahrada, pokud její ohrazení stojí 363 eur.
- Kilo 2
Jeden kilogram jablek stojí 25 Kč. Vypočítej kolik zaplatíš za 700 g.
- Spolužáci 2485
Tři spolužáci koupili jablka. Peter koupil 2 celé 1 třetinu kg, Jaro o 5 šestin kg méně než Peter a Daniel 2krát tolik jako Peter. Kolik kg jablek koupili kluci spolu?
- Teta koupila
Teta koupila 4 kg jablek . Kilo jablek stojí 15 Kč, kolik bude stát 4 kg?
- Pomerančů 5927
Při nákupu 3 kg jablek a 2 kg pomerančů zaplatíme 12 €. Při nákupu 2 kg jablek a 4 kg pomerančů zaplatíme 16 €. Kolik stojí 1 kg jablek?
- Vepřového 78524
Ulysses koupil 6 1/2 kg hovězího masa, 3 3/4 kg vepřového masa a 5 1/2 kg kuřecího masa. Pokud 1 kg hovězího masa stojí 400 pesos, 1 kg vepřového 300 pesos a 1 kg kuřecího 170 pesos. Kolik drobných zbývá, když za nákup dal 5000 pesos?
- Zaplatila 7162
Maminka zaplatila za nákup 132,50 Sk. Kupila chléb, 5 kg jablek a tři litry mléka. Víme, že chléb stal dvakrát tolik jako mléko a kilogram jablek stojí o 6,50 Sk méně než mléko. Kolik korun stálo mléko a chléb a kilogram jablek?
- Zaplatíme 33361
Střecha hradní věže má tvar kužele o průměru podstavy 12 m a výšce 8m. Kolik eur zaplatíme za pokrytí střechy, pokud 1m čtvereční krytiny stojí 3,5 eura?
- Odrody jablek
Pani Bartova kupuje jablka. Odrúda Bohemia je o 4 kč za kilogram drazší nez odruda Golden. Pani Bartova koupila 10kg Goldenu a 15kg Bohemii. Celkem zaplatila 360kc. Kolik korun stály jednotlivé odrudy jablek?
- Strýc
Strýc letos sklidil 350 kg jablek, z toho 105 kg odrůdy Ontario a zbytek odrůdy Jonathan. Určete, kolik procent z úrody jablek tvoří odrůda Jonathan.
- Předplacení 66664
Jedno číslo časopisu pro moderátora stojí 1,61 eura. Roční předplatné za 12 čísel je 18 eur. Kolik ušetříš na jednom čísle při předplacení časopisu?