Deka

20 dkg sýra stojí 40 Kč. Kolik stojí 1 kg sýra?

Správný výsledek:

x =  200 Kc

Řešení:

m=20/100=15=0.2 kg x=40/m=40/0.2=200 Kc



Budeme velmi rádi, pokud najdete chybu v příkladu, pravopisné chyby nebo nepřesnost a ji nám prosím pošlete . Děkujeme!






Zobrazuji 0 komentářů:
avatar




Tipy na související online kalkulačky

K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:

Další podobné příklady a úkoly:

  • 5 kg
    banan 5 kg banánů a tři kilogramy manga stojí 146 Kč, dva kilogramy banánů a 5 kg manga stojí 142 Kč. Kolik stojí kilogram banánů a kolik manga?
  • Kilo - kilogram
    chlieb Maminka koupila v obchodé 1 osminu kg másla, 1 polovinu kg chleba, 6 dvactipětin kg šunky a 3 desetiny kg sýra. Vyjádři hmotnost všech surovin v gramech. Byl nákup těžší a nebo lehčí než 1 kg a o kolik?
  • Kilo 2
    jablka_11 Jeden kilogram jablek stojí 25 Kč. Vypočítej kolik zaplatíš za 700 g.
  • Ořechy
    oriesky 500g lískových ořechů stojí 150kč, 2kg vlašských ořechů stojí 280kč a 20dag burských ořechů stojí 32kč 1. kolik zaplatíme za 150g burských ořechů 2. kolik gramů vlašských ořechů stojí 42kč 3. kolik zaplatíme za 150g směsi kterou nám prodavač namíchá rovný
  • Sladkosti 3
    cukriky Kolik kg červených bonbónů v ceně 65 Kč za 1 kg je nutné přidat k 5 kg modrých bonbónů v ceně 140 Kč za 1 kg, když cena směsi má být 120 Kč za 1 kg.
  • Nákup
    rohliky_1 Petr si koupil ke svačině 0,35 kg šunky, 6 rohlíků a minerálku. Kolik za nákup zaplatil? (Minerálka stojí 14,60kč, rohlík 3,40kč a kilogram šunky 129kč). Nákup zaokrouhli na celé koruny.
  • Tři různé
    vahy2 Tři různé druhy čokoládových bonbónů jsou v ceně 18kč,24kč a 20kč za 10 dag(dříve dkg). Kolik kč bude stát 1kg směsi namíchané v poměru 1:5:4?
  • Delení peňez
    apples_1 Pan Veselý vezl na trh 48 kg vlastních jablek, 40 kg pana Kováře a 72 kg pana Nováka. Utržil celkem 1920 kč. Jak se rozdělí o peníze?
  • Bonbony
    Caramelos Chceme připravit 5 kg směsi bonbonů po 150 Kč. Budeme míchat levnější bonbony: 1 kg za 120 Kč a dražší bonbony: 1 kg za 240 kč. Kolik kterých bonbonů je třeba na tuto směs připravit?
  • Guláš
    gulas Na přípravu guláše pro 10 dřevorubců potřebujeme: 2,5 kg brambor, 0,8 kg masa, 18 dkg mouky, 30 dkg cibule a 1 chléb. Jaké je potřebné množství surovin pro 50 účastníků dětského tábora, pokud dřevorubec sní 1,5-krát více než účastník tábora?
  • Mléko
    cheese Ze 40 litrů mléka se vyrobí 8 kg sýra kolik litrů mléka třeba na výrobu 2 kg sýra?
  • Těsto a dekagramy
    cesto na 30 dag mouky je třeba 70g droždí. Kolik dag droždí je třeba na 1,5 kg mouky? (pozn. dekagram ma znacku dag a nie dkg - to by byl dekakilogram)
  • Pan Zlámal
    jabka Pan Zlámal chce na zimu nakoupit jablka Spartan. Má dvě možnosti nákupu: 1) Nakoupí jablka v tržnici, kde 1 kg stojí 15 Kč. 2) Zajede autem do zemědělského družstva, kde jablka prodávají po 9 Kč za kilogram. Musí však navíc zaplatit, jak předem odhadl 150
  • Nákup
    cart Maminka koupila 5 krabic mléka a 7 kg brambor a platila celkem 147 Kč. Teta koupila 7 krabic mléka a 3 kg brambor a zaplatila 131 Kč. Jaká je cena 1 krabice mléka a 1 kg brambor? Kolik Kč by dohromady ušetřily, kdyby nakoupily v supermarketu, kde mají ste
  • Borůvky
    boruvky_1 Adéla prodává borůvky za 50 Kč/1 l, Zdeněk prodává 1kg borůvek za 75 Kč. Kdo z nich prodává dráž, jestliže 1 l borůvek má hmotnost 650 g?
  • Borůvky 4
    boruvky_3 Jeden a půl kg borůvek stojí 90Kč. Kolik korun stojí 2kg borůvek?
  • Kolik 31
    valec Kolik kg barvy potrebujeme na natreni valce o prumeru 60 cm a delce 2 metry, jestlize na jeden metr čtverečný plochy spotrebujeme 0,5 kg barvy? Kolik zaplatíme za barvu, jestliže 1 kg stojí 165 Kč?