Školní 8

Školní jídelna zakoupila na podzim 50kg jablek po 12kč. Kolik kg jablek mohli koupit před Vánoci za stejnou částku, jestliže jablka stála už 20kč. ?

Správná odpověď:

n =  30 kg

Postup správného řešení:

c=50 12=600 kc n=c/20=600/20=30 kg



Našel si chybu či nepřesnost? Klidně nám ji napiš.






avatar




K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:

Související a podobné příklady:

  • Do školni
    jablka Do školni jídelny koupili 36kg po 12kč/kg. Kolik kg jablek o 1/4 lacinějšich na kilogramu mohli koupit za tytéž penize?
  • Jonathan a Golden
    jablka Zuzana koupila 3 kg jablek odrůdy Jonathan. Potom si všimla, že jablka Golden jsou o 3 Kč za kilogram levnější. Tak jich koupila 2 kg. Za jablka zaplatila celkem 109 Kč. Kolik stál 1 kg Jonathanů a kolik 1 kg Goldenů?
  • Pan Zlámal
    jabka Pan Zlámal chce na zimu nakoupit jablka Spartan. Má dvě možnosti nákupu: 1) Nakoupí jablka v tržnici, kde 1 kg stojí 15 Kč. 2) Zajede autem do zemědělského družstva, kde jablka prodávají po 9 Kč za kilogram. Musí však navíc zaplatit, jak předem odhadl 150
  • Mirkova
    jablka Mirkova teta nasušila vloni z 30 kg padaných jablek 4,8 kg křížal. Letos chce nasušit křížaly z 50 kg jablek. Kolik kg přibližně získá?
  • Kolik 77
    jablka Kolik zaplatil Jakub za 3,5 kg jablek, jestliže 1 kg jablek stal 18 Kč
  • Kavárna
    coffee-beans Do prodejny dovezli 2 druhy kávy, celkem 50 kg. Káva 1. druhu stála 220 Kč za kilogram, káva 2. druhu 300 Kč za 1 kg. Obchodník za všechnu kávu utržil 12000 Kč. Kolik kg kávy 1. druhu a kolik kg kávy 2. druhu přivezli na stánek?
  • Delení peňez
    apples Pan Veselý vezl na trh 48 kg vlastních jablek, 40 kg pana Kováře a 72 kg pana Nováka. Utržil celkem 1920 kč. Jak se rozdělí o peníze?
  • Ořechy
    oriesky 500g lískových ořechů stojí 150kč, 2kg vlašských ořechů stojí 280kč a 20dag burských ořechů stojí 32kč 1. kolik zaplatíme za 150g burských ořechů 2. kolik gramů vlašských ořechů stojí 42kč 3. kolik zaplatíme za 150g směsi kterou nám prodavač namíchá rovný
  • Maminka
    penize Maminka si koupila čokoládu za 20Kč, bundu za 412Kč, teplákovou soupravu za 2 348Kč a banány za 12Kč. Kolik Kč jí zbylo jestliže měla 3001?
  • Bonbóny 10
    bonbons V prodejně mají bonbóny v cenách 20 Kč/kg a 80 Kč/kg. Kolik Kč bude stát směs, jestliže smícháme 22 kg levnějších a 4 kg dražších bonbónů?
  • Zelovoc
    banan V obchodě s ovocem a zeleninou koupila Katka 3 kg jablek po 18 kč a 2 kg banánů po 30 kč. Kolik korun zaplatila za celý nákup? Kolik korun ji vrátili, jestliže platila dvoustokorunovou bankovkou?
  • Borůvky 4
    boruvky Jeden a půl kg borůvek stojí 90Kč. Kolik korun stojí 2kg borůvek?
  • Bonbony
    Caramelos Chceme připravit 5 kg směsi bonbonů po 150 Kč. Budeme míchat levnější bonbony: 1 kg za 120 Kč a dražší bonbony: 1 kg za 240 kč. Kolik kterých bonbonů je třeba na tuto směs připravit?
  • Zemědělci
    zemedelec Zemědělci naložili do nákladního auta ovoce a zeleninu určené pro prodejny. 10 beden po 5 kg hrušek, 8 beden po 6 kg švestek, 7 beden po 9 kg mrkve a 10 pytlů po 50 kg brambor. Kolik kg ovoce a zeleniny naložili celkem? Kolik kg mohli ještě naložit, jestl
  • Sladkosti
    dort Anička má 50 Kč , Anežka má 46 Kč a za všechny peníze chtějí koupit zákusky na rodinou oslavu. Rozhodují se mezi dortíky a větrníky . Větrnik je o 4 Kč dražší než dortík a dortíků by se dalo za všechny peníze koupit o třetinu více než větrníků. Kolik stoj
  • Částka
    penize Mám částku 6155 kč a potřebuju ji procentuálně rozdělit do dvou dlužných částek 12000 kč a 35000 kč. Kolik peněz pošlu na každou z nich? Děkuji za odpověd'.
  • Ovoce 2
    pomaranc Mám 2 kg ovoce(jablka +pomeranče) za 50,- . 1 kg jablek je za 22, - pomeranče 1 kg za 34, - Kolik váží jednotlivé ovoce?