Hrušky a jablká

Víme, že 7kg jablek a 4kg hrušek koupila paní Havelková za 295 Kč. Podle pokladniho dokladu bylo možné zjistit, že 6kg jablek a 5kg hrušek bylo možné koupit za stejnou částku peněz. Určete cenu 1kg kupovanych jablek a 1kg kupovanych hrušek.

Správná odpověď:

a =  25 Kc/kg
b =  30 Kc/kg

Postup správného řešení:




Našel jsi chybu či nepřesnost? Prosím nám ji pošli.







Tipy na související online kalkulačky
Máte lineární rovnici nebo soustavu rovnic a hledáte její řešení? Nebo máte kvadratickou rovnici?

K vyřešení této úlohy jsou potřebné tyto znalosti z matematiky:

algebraJednotky fyzikálních veličinÚroveň náročnosti úkolu

Související a podobné příklady: